banner87
18 Şubat 2019 Pazartesi

MÜFTÜ İFTARINI ÖĞRENCİLERLE YAPTI

Ahmet Poyraz Yatılı Erkek Kur’an Kursu öğrencileriyle iftar yaptı.

18 Mayıs 2018 Cuma 04:01
Bu haber 448 kez okundu
MÜFTÜ İFTARINI ÖĞRENCİLERLE YAPTI
Haberici -->

İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, Ramazan ayının ilk iftarını Melikgazi İlçe Müftülüğü’ne bağlı hafızlık yapan Ahmet Poyraz Yatılı Erkek Kur’an Kursu öğrencileriyle yaptı.

İftar yemeği sonrası topluca kılınan akşam namazının ardından İl Müftüsü Güven, öğrencilerle kısa bir sohbet etti. Güven, sohbetinde, “Kur’an-ı Kerim, nazil olmaya başladığı ilk geceyi bin aydan daha hayırlı gece haline getirdi. Kadir gecesi ki, Kur’an’ın nazil olmaya başladığı gece bin aydan daha hayırlıdır. Kadir gecesine bu anlam ve önemi veren şey Kur’an’ın nazil olmaya başlamasıdır. Aynı Kur’an nazil olmuş olduğu Ramazan ayını onbir ayın sultanı yaptı. Yine bu Kur’an, nazil olmuş olduğu insanı “Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s.)’i” âlemlere Rahmet eyledi. Ama aynı Kur’an bizim kalplerimize, gönüllerimize de nazil olmalıdır; bizi de eşref-i mahlûkat haline getirmelidir. İnsanı ya esfel-i sefilin ya da eşref-i mahlûkat yapan inancı ve inandığı değerleri yaşamasıdır” dedi.

“Kur’an, kalplere şifa verir” diyen Güven, “Sizler burada Kur’an-ı Kerim’i ezberlemeye, hafız olmaya çalışıyorsunuz. Bu çok güzel birşey. Kur’an-ı Kerim’in anlamını ve ahkâmını sizlere hocalarımız anlatmalı, tabi önce onlar yaşamalı. Sizler Kur’an-ı Kerim’in ahkâmını ve ahlakını öğrenmeli ve hayatlarınızda yaşamalısınız. Çünkü Kur’an, yaşandığı zaman sahibine hayat verir. Kur’an, insanlara rehber ve yol göstericidir. Kur’an’ı, okumalı, anlamalı ve hayatımızda yaşamalıyız. Yaşarken de ihlâsla ve samimiyetle yaşamalıyız. Bir insan Kur’an’a ne kadar hizmet ederse Kur’an’da onu o kadar yüceltir. Yüce Mevla hepimizi Kur’an’ın hizmetkârı eylesin” diye konuştu.

Ahmet Poyraz Yatılı Erkek Kur’an Kursu’nda hafızlık yapan 75 öğrencinin katıldığı iftar yemeğine, İl Müftüsü Güven, Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Dr. Abdülkadir Kabdan, davetliler, Kur’an kursu öğrencileri ve öğreticileri katıldı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV