banner87
26 Mart 2019 Salı

MÜFTÜLÜKTEN DEĞERLER EĞİTİMİ

Kur’an Kurslarında öğrenim gören öğrencilere yönelik, “Değerlerimle Değerliyim” isimli proje uygulamaya konuldu ve öğrencilere eğitimler veriliyor.

01 Ağustos 2018 Çarşamba 07:20
Bu haber 344 kez okundu
MÜFTÜLÜKTEN DEĞERLER EĞİTİMİ
Haberici -->
İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu, yaz Kur’an Kurslarında öğrenim gören öğrencilere yönelik, “Değerlerimle Değerliyim” isimli proje uygulamaya konuldu ve öğrencilere eğitimler veriliyor.

Projenin sorumluluğunu İl Müftü Yardımcımız Fatma Feyza Güner üstlenirken, koordinatörlüğünü İl Müftülüğü ADRB Koordinatörü Sevda Soyuer yürütüyor.

Proje kapsamında Melikgazi, Kocasinan ve Talas ilçelerinde bulunan Kur’an Kurslarında yaz döneminde eğitim gören öğrencilere yönelik “Değerler Eğitimi Seminerleri” planlandı. “Değerlerimle Değerliyim” Projesi; Melikgazi, Kocasinan ve Talas ilçelerindeki toplam 31 Yaz Kur’an Kursunda uygulanıyor.

7 haftalık Yaz Kur’an Kursları eğitim döneminde 15 günde bir uygulanmakta olan seminerlerde 4 değer üzerinde duruluyor. Ayrıntılı olarak işlenen değerler; İyilik Et, İyilik Bul, Doğru Ol, Kazanan Ol, İbadet Et, Huzur Bul ve Emin Ol, Değerli Ol başlıklarıyla sunuluyor.

Öğrencilerin ilgisini çekmek için yaşlarına uygun etkinlikler düzenlenerek seminerlere keyifli bir şekilde katılımlar sağlandı.  Projenin uygulandığı kurslarda seminerlere katılan öğrencilere sorular sorularak her kursta soruları bilenlere kitaplar hediye ediliyor. Bu kapsamda oluşturulan öğrenci gruplarına, toplamda 124 “Değerler Eğitimi Semineri” verilmesi hedeflenmekte.

Değerlerimizi ön plana çıkararak, çocukların ve gençlerin farkındalık oluşturmayı; Yaz Kur’an Kurslarında eğitim gören bu öğrencilere ulaşarak değerlerin, bize daha fazla değer kattığını anlatmayı; onların, hatırlatılan değerlerle toplumda iyiye, doğruya ve güzele doğru bir değişim/dönüşüm oluşturmalarını sağlamayı hedefleyen “Değerlerimle Değerliyim Projesi”, yaz kursları boyunca devam edecek.

Melikgazi İlçe Müftülüğüne bağlı kurslarda seminer veren vaizler; Sevda Soyuer (ADRB İl Koordinatörü), Dr. Ahmet Yalçın (Vaiz), Ayşe Bedir (Vaiz), Sezer Tunç (Vaiz). Kocasinan İlçe Müftülüğüne bağlı kurslarda seminer veren vaizlerimiz; Dr. Ayşe Karaköse (Uzman Vaiz), Çiğdem Tulgar (Vaiz), Ayşe Üzüm (ADRB Vaizi), Vildan Yükselen (Vaiz). Talas İlçe Müftülüğüne bağlı kurslarda seminer veren vaizlerimiz; Zehra Özdil (Vaiz), Keziban Zeynep Özdemir (Vaiz), Gülten Canpolat (Vaiz), Rüveyda Yılmaz (Vaiz), Asiye Çift Çakmakkaya (ADRB Vaizi).

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV