banner87
banner151
20 Ocak 2019 Pazar

MUHTAR DURURKEN BEKÇİSİYLE İLİŞKİ İÇİNDE OLMAYIZ

MHP İL Başkanı Baki Ersoy ile Ülkü Ocakları Başkanı açıklama yaptı

08 Mart 2018 Perşembe 07:18
Bu haber 817 kez okundu
MUHTAR DURURKEN BEKÇİSİYLE İLİŞKİ İÇİNDE OLMAYIZ
Haberici -->

AK Parti ile MHP arasında başlayan şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu isminin Talas’ta bir yere verilmesiyle ilgili teklifin mecliste reddedilmesiyle başlayan kriz biranda büyüdü. MHP İl Başkanı Baki Ersoy ve Ülkü Ocakları İl başkanı Volkan Çolak, Ülkü Ocakları İl Binası önünde açıklama yaptı.

HERKES HADDİNİ BİLSİN

Ülkü Ocakları İl Başkanı Volkan Çolak, Talas Belediyesi önünde açıklama yapmaktan bakanın telefonla aramasının ardından vazgeçtiklerini söyledi. Ocak Başkanı Çolak, “Biz artık köyün muhtarı dururken bekçisi ile ilişkisi içinde olmayız. Bakanlarımız söz verdi. Rahmetli şehidimizin ismi belirlediğimizi yerde yaşatılacak. Kripto Fetöcülere mesaj gönderiyorum. Herkes haddini bilsin. Burası milliyetçilerin şehridir”

DOKUNAN ELLERİ KIRARIZ

MHP İl Başkanı Baki Ersoy, Bakan Mehmet Özhaseki ile görüştüklerini belirterek kendisine teşekkür etti. Ersoy, açıklamasında, “Sizler Adalet ve Kalkınma Partisinin üst düzey yöneticisisiniz. Sizleri uyarıyorum. Adalet ve Kalkınma Partisi il başkanı ile de görüştük. Biz şuradayız. Bizim değerlerimize, kutsallarımıza, davalarımızın emanetlerine dokunmayın. Dokunursanız o elleri kırarız” diye konuştu.

MHP’li Talas Belediye Meclis üyeleri şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun isminin Talas’ta yaşatılması için bir yere verilmesini istedi. Mecliste görüşen bu teklif kabul edilmedi. Çıkan sonucun ardından AK Parti ile MHP arasında kriz başladı. MHP İl Başkanı Baki Ersoy ve Ülkü Ocakları İl Başkanı Volkan Çolak, ocak binasının önünde basın açıklaması yaparak tepki gösteriler.

Burada ilk konuşan Ülkü Ocakları İl Başkanı Çolak, şunları söyledi:

“Bir gece ansızın geliriz derken şaka yapmıyorduk. Talas Belediyesi önünde bir hassasiyetimizle orada Baki başkanımızla fotoğraf çektirdik ve açıklama yaptık.15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra devletimizin ve milletimizin bekası için hiçbir makam ve ikbal beklemeden, ülkemizin varlık ve yokluk mücadelesi verdiği bu günlerde yine canını ve malını ortaya koyarak ülkemizin verdiği beka mücadelesinde devletinden taraftadır. Bin yıllık devlet anlayışımızı bütün şer odaklarına rağmen dünyaya ispat etmiştir.Kararalı duruşu hain Fetö yapılanmasında olduğu gibi bazı kriptoFetöcüleri sekteye uğratmaktadır. Her fırsatta ülkücüleri kışkırtmak için, bizleri sokağa çekmek için, birlik ve beraberliğimize ihtiyaç olduğu bu dönemde ülkemizin içine nifak tohumları ekmek bahaneleri üretmek için, ikili çıkarmalar yapmaktadır. 3 yıl önce ülkemizin namusu, şerefi, bayrak mücadelesi için şehit verdiği şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun isminin Talas’ta bir yere verilmesi için belediye meclis üyelerimiz dilekçe verdi. Mevcut belediye başkanı ve paralı askerleri hiçbir gerekçe göstermeden reddettiler.”

“Başka tarikat cemaatlere isim verilirken parklarda şehidimizin isminin yaşatılmasını haklı talep olarak görüyoruz” diyen Çolak, “Soruyoruz. Şehidimizin isminin yaşatılmamasının sebebi nedir. Başka cemaatlere, tarikatlara isimler verilirken parklarda, bahçelerde, börte böceğe isim verilirken rahmetli şehidimizin ismi neden verilmiyor. Bizler Başbuğumuz Alpaslan Türkeş’ten aldığımız Türk İslam sancağını bilge liderimiz Devlet Bahçeli’den öğrendiğimiz devlet adamlığının sonuna kadar sürdürme gayretindeyiz. Buna engel olmak isteyen şer odakları bir gece ansızın geliriz sözünü laf olsun diye söylemedik. Önceki gece şehit kardeşimizin ismini yaşatma talebimiz komik sebeple reddedildi. Bizde belediye önüne giderek sebebini öğrenmek istedik. Bu samimiyet testi idi. Türk İslam fedaisi ülkücüleri oyuna gelmeyeceğiz. Bu Fetö yanlısı kriptocularla kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğiz.Bununla ilgili Talas Belediyesi önünde açıklama yapacaktık. Devletimizin bakanları bize telefonla ulaştı. Biz artık köyü muhtarı dururken bekçisi ile ilişkisi içinde olmayız. Bakanlarımız söz verdi. Rahmetli şehidimizin ismi belirlediğimizi yerde yaşatılacak. Kripto Fetöcülere mesaj gönderiyorum. Herkes haddini bilsin. Burası milliyetçilerin şehridir” dedi.

BAKAN MEHMET ÖZHASEKİ ARADI

MHP il Başkanı Ersoy, meclisteki talep sonrasında yaşanan olaylarla ilgili şunları söyledi;

“Hassas olduğumuz konularda elimizi taşın altına koyduğumuz dönemde hassas olduğumuz konularda böyle bir tavırla karşılaşınca böyle bir tepki ortaya koymak zorunda kaldık. Belediye önünde bir meydan vardı. Oraya şehidimizin adını verelim dedik. Karar aldık. Akabinde sabah Sayın Bakan Özhaseki ulaştı. ‘Bunlarla lütfen uğraşmayalım. İttifakı bozmayalım’ dedi. ‘Sayın bakanım biz ittifakı bozan taraf değiliz. Olmadık. Her zaman şehirde denge olmaya çalıştık. Kavga gürültünün yanında olmayan taraf, idare eden taraf olduk’ dedik. Hassasiyetlerimizle ilgili böyle bir talepte böyle bir cevap gelirse siz ne yaparsınız diye sordum. Kendisi ben size söz veriyorum. En kısa zamanda şehidiniz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ismini istediğiniz yere birlikte koyacağız. Ocak başkanımızı aradım. Sayın bakan böyle diyor. Kendisine teşekkür ediyorum dedim. Böyle olunca il binası önünde açıklama yapma kararı aldık.”

DOKUNURSANIZ O ELLERİ KIRARIZ

MHP İl Başkanı Ersoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı ile görüştüklerini belirterek, “Birlik ve beraberliği bozmak isteyen Talas Belediyesinde red kararına alan kimlerse ve buna çanak tutan başkan kimse o dur.Çelik başkan beni aradı. Konuştuk. Kendisi paylaşımıyla ilgili bilgi verdi. Paylaşımının bu olayla ilgili olmadığını ve olaydan haberi olmadığını söyledi. Allah şahit dedi. Bizde bunun üzerine kriptosözümüzün kripto Fetöcülere olduğu kendileriyle bir alakası yok dedik. Bu söz muhatabına gitti. Bizim şehidimizin, hassasiyetlerimizin kutsal değerlerimizin farkında olmayanlar. Bizim ittifak anlayışındaki durumumuzunidrakinde olmayan şahıslar bu memlekette vardır. Bunlarla ilgili sizlerde Adalet ve Kalkınma Partisinin üst düzey yöneticisiniz. Sizleri uyarıyorum. Adalet ve Kalkınma Partisi il başkanı ile de görüştük. Biz şuradayız. Bizim değerlerimize, kutsallarımıza, davalarımızın emanetlerine dokunmayın. Dokunursanız o elleri kırarız. Ülkücü camia adına söylüyorum. Bu şehirde ülkücüler hep vardı var olacak. Bu şehrin değerlerdir. Dengeleridir. Bunlarla alakala sıkıntı olursa benim telefonum 24 saat açık. Muhataplarının telefonları 24 saat açık. Ucuz oyunlarla kafasında bu birlik ve beraberliği idrak edemeyenlerle bu iş olmaz. Sayın Bakanımız Mehmet Özhaseki ve bu konuda hassasiyet gösterenlere teşekkür ediyorum. Bizim belirlediğimiz bir yerde ismini yaşatacağız. Sayın bakanımızda bu ortamın içinde bulunacağının sözünü verdi. Biz bozmayız” diye konuştu.

Basın açıklaması sırasında kalabalık bir ülkücü grup ise, sloganlar attı.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV