banner167
banner165
22 Ocak 2021 Cuma

MUSAHACILILARIN SORUNUNU GÜNDEME TAŞIDI

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, Musahacılı mahallesi sakinlerinin yaşadıkları sorunu gündeme taşıyarak çözüm bulunması gerektiğini açıkladı.

13 Temmuz 2020 Pazartesi 06:17
Bu haber 483 kez okundu
MUSAHACILILARIN SORUNUNU GÜNDEME TAŞIDI
Haberici -->

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, Musahacılı mahallesi sakinlerinin yaşadıkları sorunu gündeme taşıyarak çözüm bulunması gerektiğini açıkladı.

CHP’li İl Başkanı Ümit Özer, yaptığı açıklamada, AK Partiyi eleştirerek, yaşanan sıkıntıyı şöyle dile getirdi;
“Pandemi döneminde gıdaya ulaşım konusunda yaşanan sıkıntıların ardından iktidar, “Ekilmedik bir karış toprak kalmayacak” diyerek tarımsal üretimin önemine dikkat çekmiştir. Ancak 18 yıldır söylemleriyle eylemleri bir türlü tutmayan AKP iktidarı bu süreçte de bizleri yanıltmamıştır. İşte “Ekilmedik bir karış toprak kalmayacak” denilen süreçte Yeşilhisar’ımızın Musahacılı Mahallesi’nde yaşanan olaylar bunun en somut örneğidir. Vatandaşlarımızın şikayetlerini yerinde görmek için Yeşilhisar İlçe Başkanımız Sayın Zafer Üçgül ve yöneticilerimizle birlikte Musahacılı Mahallemizi ziyaret ettik. “Toprak işleyenin, su kullananındır.” diyen Merhum Halkçı Bülent Ecevit’in iktidar olduğu dönemde insanların doğduğu yerde doyması amacıyla hayata geçirdiği proje kapsamında Musahacılı Mahallemizde de onlarca vatandaşımıza ekip biçmeleri, doğdukları yerde doymalarını sağlamaları için uygun koşullarda toprak verildi. AKP iktidarı ilk yıllarında bu projeyi destekleyerek 2003 yılında vatandaşlarımızın tapularını verdi. Ama sonrasında AKP’nin üretimi dışlayan, Türkiye’yi saman ithal eder noktaya getiren yanlış tarım politikaları nedeniyle üreticilerimiz büyük bir mağduriyet yaşadı. Elde ettiği ürün, masraflarını karşılamayan üreticilerimiz borçlarını ödeyemedikleri için Tarım Müdürlüğü tarafından ellerinden alınmak istenmektedir. Yapılması gereken tarımsal üretim yapan üreticilerimizin topraklarını borçları nedeniyle ellerinden almak değil, onların üretim faaliyetini sürdürebilmek için desteklemektedir. Yandaş iş adamlarının milyarlarca liralık vergi borcunu sıfırlayan AKP iktidarının, borcu nedeniyle üreticilerin toprağını elinden alması kimin iktidarı olduğunu da gösteren somut bir gerçekliktir. AKP yanlış tarım politikalarının hesabını vermek yerine yine faturayı dar gelirli ve yoksul halkımıza çıkarmaktadır. AKP’yi Musahacılı Mahallemizden uyarıyoruz: İsraf düzeninizin, yandaşlarınıza dağıttığınız bol sıfırlı çoklu maaşların faturasını halkımızdan çıkarmaktan vazgeçin. Bırakın insanlarımız doğdukları yerde doysunlar, insanları kentlere göç etmeye mecbur bırakarak, bir türlü görmediğiniz ve sayıları her geçen gün artan işsizler ordusuna yeni işsizler eklemeyin.  Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz bu sürecin takipçisi olmaya devam edeceğimiz belirtir, kamuoyunu saygı ile selamlarız.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV