banner167
banner182
12 Haziran 2021 Cumartesi

NAMAZLA DİRİLİŞ’E KOŞTULAR

Türkiye’yi ve balkan ülkelerinden başlayarak İngiltere’ye kadar tüm Avrupa’yı adım adım gezerek verdikleri konferanslarla Müslümanları dinin direği namazla buluşturan namazla diriliş platformu üyelerinin Safa Eğitim Kurumları Merve Koleji konferans salonundaki programları kayseri halkından büyük ilgi gördü.

30 Mart 2012 Cuma 15:42
Bu haber 1095 kez okundu
NAMAZLA DİRİLİŞ’E KOŞTULAR
Haberici -->

29 Mart 2012 Perşembe günü İstanbul’ dan Kayseri’ye gelen platform üyeleri Abdullah YILDIZ ve Ahmet BULUT gündüz Art FM radyosunda katıldıkları namazın vazgeçilmez ibadet oluşu konulu programın ardından akşam yemeği için Kayseri Gönüllü Kültür Teşekkülleri temsilcileriyle birlikte Miraç Kültür vakfının davetlisi olarak burada bir araya geldiler dostluk içinde yenen akşam yemeğine ve ardından yapılan sohbete iştirak ettiler.Saat 20.30 da başlayan ve başlangıçta Melikgazi Müftülüğü tasavvuf musikisi korosunun ilahi ziyafeti sunduğu, Diyanet sen Kayseri şubesi ile Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşlarının Merve Kolejinde düzenlediği namazla diriliş programına katılan Abdullah YILDIZ ve Ahmet BULUT burada namazın vazgeçilmezliğini anlatan birer konuşma yaptılar.Diyanet sen şube başkanı İrfan KAŞIKÇIOĞLU ve Gönüllü Kültür Teşekkülleri sözcüsü Ahmet TAŞ ın yaptığı selamlama konuşmasının ardından söz alan İl Müftü Yardımcısı Lütfü Çetinkaya İslam da namaz ve önemi hakkında kısa ve anlamlı bir konuşma yaptı.Daha sonra asıl programa geçildi. Kayseri Gönüllü Kültür Teşekkülleri temsilcileri, diyanet sen üyeleri, Safa Koleji yöneticilerinin de hazır bulunduğu konferansa Kayseri halkının ilgisi oldukça yoğun oldu. Salonda yer bulamayan bazı dinleyicilerin salon dışarı taştıkları görüldü.

Ahmet BULUT - Okullarda Mescit Anayasal bir Haktır

Namaz kılınmasını yaymaya çalıştıklarını belirten Ahmet Bulut, “Ülkemizde 20 milyon genç var. Yüzde kaçı namazını kılabiliyor? Okullarda rahat namaz kılabilmesi için mescitler var mı? Çocukların okullarda namaz kılabilmesi için anayasal bir hak olan mescit talebimizi yetkililere ilettik mi hiç? 2012 yılını gençlik ve namaz yılı ilan ettik. Biraz daha gayret ederek nasıl namazı yayarız diye kolları sıvadık. Biliyorsunuz 2 yıl önce kendini araştırmacı sanan bir gazeteci Cuma namazına giden öğrencilerin üzerine tüm kameralarını göndermiş. Cuma namazına gidenleri jurnalliyor güya. İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Bey’e bu durumu sorduklarında şu cevabı veriyor:” Velilerin izni olmak kaydıyla namaz kılınmasında hiçbir sakınca yoktur.”

Abdullah YILDIZ –Namaz bir İnkılâp Çağrısıdır

Dedem Çanakkale şehidiydi diyen Abdullah Yıldız , “Anafartalar’da Kanlısırt mevkisi vardır. Orada Gazze, Şam, Ohri, Üsküp, Hama şehirlerinden müslümanlar yan yana yatmaktadır. Ümmetin şehirlerini kurtarmak için o insanların kanları birbirine karıştı. Siyonist katiller de o kanı akıtmaya devam ediyor. Unutmayın ki ezan bir inkılâp çağrısıdır. Şeyh Ahmet Yasin sabah namazından dönerken şehit oldu. Sabah namazları Gazze’de Cuma namazı gibidir. Bir siyonist lider; müslümanların kalabalığından değil, sabah namazına gidenlerin çokluğundan korkuyoruz, demiştir. İşte ne zamanki namaz sokağa, ekonomiye etki etse o zaman engellenir. Gazze’deki felçli bir adamın namazına tahammül edemediler. Peygamberimizin ilk namazı da o zamanki cahiller için çok tehlikeliydi. Namaz bir diriliş platformudur. Namazın bize ne emrettiğini anlayabilirsek her şeyi çözeriz.” İfadelerini kullandı.

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV