banner167
banner182
15 Haziran 2021 Salı

NE GEREKİYORSA YAPALIM

Kayseri Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, okul müdürlerine seslenerek, “Çocuklarımızın mutluluğu için ne gerekiyorsa yapalım" dedi.

04 Ekim 2018 Perşembe 07:12
Bu haber 753 kez okundu
NE GEREKİYORSA YAPALIM
Haberici -->
İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, okul müdürlerine seslenerek, “Çocuklarımızın mutluluğu için ne gerekiyorsa yapalım. Her akşam başımızı yastığa koyduğumuzda mutlaka o günün bir muhasebesini yapmalıyız” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, il ve ilçedeki bütün okul müdürleri ile Kadir Has Kongre Merkezinde bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, çok önemli noktalara değindi. Sene başında belirlenen yol haritasına vurgu yaptı. Yapılan, devam eden ve yapılacak projeler hakkında okul müdürlerini ilk ağızdan bilgilendirdi.

Toplantı öncesinde moral ve motivasyonu yükseltmek için Fevziye-Memduh Güpgüpoğlu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri mini bir konser verdi. Sonrasında okul müdürlerine hitap eden İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci'nin konuşmasında şunları söyledi;

“Bakanlığımız bize bir görev tevdi etti. Bu görevi kutsal addetmeli ve ona göre adımlarımızı atmalıyız. Bugün buradayız ama yarın belki de olmayacağız. Hepimiz gelip gideceğiz.  Arkamıza dönüp baktığımızda vicdanımızın rahat edeceği şekilde görev ve sorumluluklarımızı yerine getirebilsek, ahenk ve uyum içerisinde bir kurum bırakabilsek; mutlu, huzurlu ve istendik kazanımlarla geleceğimize, çocuklarımıza miras bırakabilsek ne mutlu bize. Ben her cümlenin sonuna bir kelime ekliyorum. Bu kelime ''Mutluluktur''. Çocuklarımızın mutluluğu için ne gerekiyorsa yapalım. Her akşam başımızı yastığa koyduğumuzda mutlaka o günün bir muhasebesini yapmalıyız. Vatanım için, milletim için, geleceğimiz için, çocuklarımız için neler yaptım diye mutlaka düşünmeliyiz.”

OKUL MÜDÜRÜ LİDER OLMALIDI

“Bir okulun kalbi öğretmenler odasında atar. Kan dolaşımı öğrencilerdir. Öğretmen ve öğrenciler ile sürekli ve devamlı iletişim içinde olmalıyız. Onların dertleri ile dertlenmeliyiz. Sorunlarını çözmek için ne gerekiyorsa yapmalıyız. Okul müdürlüğü koordinasyon makamı olmalıdır. Bir okul müdürü idareci veya yönetici değil, lider olmalıdır. Öğretmen ve öğrencilerinin bütün ihtiyaçlarını analiz edebilmelidir. Okulun hem hakimi hem de hadimi olmalıdır. Paydaşlarının önündeki bütün engelleri kaldırmak, huzurlu bir ortam hazırlamak lider okul müdürlerinin görevidir. Sorunsuz bir süreç açısından bu yaklaşımın kıymeti ölçülemez.”

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV