banner87
22 Şubat 2019 Cuma

“NEFES KREDİSİ CANSUYU OLUYOR”

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, bilgi verdi

06 Nisan 2018 Cuma 07:17
Bu haber 375 kez okundu
“NEFES KREDİSİ CANSUYU OLUYOR”
Haberici -->

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, nefes kredisiyle ilgili açıklaması yaparak, “Nefes kredisi can suyu oluyor” dedi.

Başkan Büyüksimitçi, düşük faiz oranlarıyla geçtiğimiz sene KOBİ’lerimize can suyu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Nefes Kredisi Projesi’nin 2018 yılında da yeniden başladığını belirtti.

Büyüksimitci, “Aylık 0,99 maliyet ve 12 ay vade imkânı ve bu vade 6 ay anapara ödemesiz takip eden 12 ay aylık eşit taksitler ile olmak üzere toplam 18 ayda geri ödemesi yapılacaktır. Türkiye genelinde yaklaşık iki üç ay içerinde 50 bin Oda-Borsa üyesinin faydalanması bekleniyor. TOBB Nefes Kredisi’nin kullanılabileceği bankalar ise Ziraat Bankası, Denizbank, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım olarak belirlendi” dedi.

Kredi sürecinden de bahseden Başkan Büyüksimitci “TOBB üyesi KOBİ, Odamıza gelerek, TOBB Nefes Kredisi başvurusu için faaliyet belgesi isteyecek, alınan belge ile Ziraat Bankası, Denizbank, Halkbank veya Vakıfbank’a şubesinden dileği birine giderek başvuruda bulunacak, bankalar ise başvuruyu alacak, KGF ile birlikte krediye uygunluğunu değerlendirilecek ve olumlu sonuçlanırsa, bankalar KOBİ’ye TOBB Nefes Kredisi kullandıracaklar” dedi.

KOBİ’lerin düşük faizin yanı sıra düşük masraftan da yararlanacağının altını çizen Başkan Büyüksimitci sözlerine şu şekilde devam etti;

“Bankaların TOBB Nefes Kredisi için alacağı masraf kefalet oranının yüzde 0,03’ü (On binde üç) ile sınırlı olacak, dolayısıyla bankalar 48 TL’nin üzerinde masraf almayacaklar. KOBİ’lerimizim asgari limit 50 bin TL iken, en fazla 200 bin TL kredi kullanabilecekler ve bu krediyi 6 ay anapara ödemesiz takip eden 12 ayda aylık eşit taksitler ile ödeyecekler.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV