banner87
16 Eylül 2019 Pazartesi

NEVRUZ ATEŞİ YAKILDI

Nevruz kutlamaları, Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesi önünde düzenlenen törende ateşin yakılması ile başladı. Sabancı Kültür Sitesi önünde düzenlenen törene Vali Mevlüt Bilici, Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş, Arciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Uzmay ile öğrenciler katıldı.

21 Mart 2012 Çarşamba 19:08
Bu haber 748 kez okundu
NEVRUZ ATEŞİ YAKILDI
Haberici -->
 Törende saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bayrak gösterisi yapıldı. Daha sonra nevruz ateşi Vali Mevlüt Bilici ve Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Uzmay tarafından yakıldı. Öğrenciler ve protokol yakılan nevruz ateşinin üzerinden atladı. Vali Mevlüt Bilici de ısrarlar sonrasında nevruz ateşinden atladı. Nevruz ateşinin yakılmasından sonra demir döven Vali Mevlüt Bilici, rengarenk boyanmış olan yumurtalarla, yumurta kırma oyunu oynadı.

Nevruz kutlamaları çerçevesinde sergi açan Vali Mevlüt Bilici, Erciyes Üniversitesi’nde okuyan Türki Cumhuriyetlerden gelen öğrencilerin hazırlamış olduğu yemeklerden tattı.

 

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV