banner87
25 Mart 2019 Pazartesi

NNYÜ 193 ÖĞRENCİ ALACAK

Merkezi yerleştirmede üniversitelerin ön lisans ya da lisans programlarından birini tercih edip yerleşemeyen adaylar için ek yerleştirme tercihleri başladı

15 Eylül 2018 Cumartesi 08:40
Bu haber 297 kez okundu
NNYÜ 193 ÖĞRENCİ ALACAK
Haberici -->
Merkezi yerleştirmede üniversitelerin ön lisans ya da lisans programlarından birini tercih edip yerleşemeyen adaylar için ek yerleştirme tercihleri başladı. ÖSYM tarafından yapılacak ek yerleştirme ile Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’ne (NNYÜ) öğrenci alınacak.

ÖSYM tarafından açıklanan ve 14 Eylül Cuma günü başlayan Ek Yerleştirme tercih başvurularını adayların, www.osym.gov.tr internet adresi üzerinden bireysel olarak kendilerinin yapması gerekiyor. NNYÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, ÖSYM tarafından yapılacak ek yerleştirme ile ilgili yaptığı açıklamada Üniversitelerinin Psikoloji, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Beslenme ve Diyetetik ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümlerine toplam 193 öğrenci alınacağını ve bu öğrencilerden 162’sinin değişik oranlarda burslu olacağını ifade etti. Rektör Prof. Dr. Kerim Güney, Üniversitenin ek yerleştirme kontenjanları ve bursları ile ilgili detaylı bilgilerin Üniversitenin web sayfasında mevcut olduğunu kaydetti.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV