banner87
21 Mart 2019 Perşembe

NNYÜ HEMŞİRELERİ UNUTMADI

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Sağlık Bilimler Fakültesi Hemşirelik Bölümü, Dünya Hemşireler Gününü çeşitli etkinliklerle kutladı.

17 Mayıs 2018 Perşembe 09:31
Bu haber 331 kez okundu
NNYÜ HEMŞİRELERİ UNUTMADI
Haberici -->

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Sağlık Bilimler Fakültesi Hemşirelik Bölümü, Dünya Hemşireler Gününü çeşitli etkinliklerle kutladı.

NNYÜ kampüsünde düzenlenen kutlama etkinlikleri Sağlıklı Yaşam Kulübünün öğrenci, akademisyen ve idari personele yönelik düzenlemiş olduğu “Sağlık Taraması” kapsamında Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik, Fizyoretapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencileriyle birlikte Mustafa Nevzat Özhamurkar Öğrenci Merkezi’nde kan şekeri, oksijen satürasyonu, kan basıncı ve nabız ölçümü yapmalarıyla başladı.

Yoğun ilgi gören ölçümlerden sonra Uluslararası Hemşireler Birliğinin (ICN) 2018 yılı 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü çerçevesinde ele alınmak üzere belirlemiş olduğu  “Hemşireler: Öncü Bir Sestir. Sağlık, Bir İnsan Hakkıdır” teması çerçevesinde ERÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mürüvvet Başer’in konuşmacı olarak katıldığı bir konferans düzenlendi.

Konferans öncesi açılış konuşması yapan Hemşirelik Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hülya Uçar, Dünya Sağlık Örgütü’nün de vurguladığı gibi toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesinde hemşirelerin anahtar role sahip olduklarını; dolayısıyla hemşirelerin iki temel sorumluluğunun olduğunu belirtti. Uçar, “Hemşirelerin öncelikle sağlık hakkı kapsamında adil,  ulaşılabilir, nitelikli ve etkili sağlık hizmetlerinin sunumunda, sağlıkta verimliliğin yaratılmasında, politikaların oluşturulmasında, bakımın finansal karşılanabilirliğinin sağlanmasında etkin rol almaları gerekmektedir. Aynı zamanda da bilgilerini geliştirmeleri ve nitelikli ve güvenli bakım hizmetini sunmada bunu etkin bir şekilde kullanmaları gerekmektedir” dedi.

Prof. Dr. Mürüvvet Başer’e konuşmasından sonra Hemşirelik Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hülya Uçar tarafından plaket takdim edilirken, 2017-2018 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılında başarılı olan öğrencilerin Onur ve Yüksek Onur Belgeleri Bölüm öğretim üyeleri tarafından verildi. Dünya Hemşireler Günü etkinlikleri öğretim üyeleri ve öğrencilerin toplu hatıra fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV