banner167
banner182
23 Haziran 2021 Çarşamba

NNYÜ YENİ MEZUNLARINI VERDİ

Toplu mezuniyet töreni düzenlendi

09 Temmuz 2017 Pazar 10:13
Bu haber 685 kez okundu
 NNYÜ YENİ MEZUNLARINI VERDİ
Haberici -->

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nde (NNYÜ) Mühendislik Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesiile Fen Edebiyat Fakültesi’nden mezun öğrenciler için toplu mezuniyet töreni düzenlendi.

NNYÜ Yerleşkesi Tören Alanında gerçekleştirilen mezuniyet törenine; 2. HİBM ve Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Ercan Teke, 12. Hava Ulaştırma Ana Üst Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Selçuk Aygün, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Erciyes Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Karamehmet Yıldız, Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, Melikgazi Belediye Başkan Vekili Dr. Yüksel Kahraman, Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Altun, Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, KOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şeref Özdemir,NNYÜ Mütevelli Heyet Üyeleri, Kayseri Yükseköğretim ve Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri, akademisyenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende açılış konuşmasını Rektör Prof. Dr. Kerim Güney yaptı. Rektör Güney, gerek burs verme açısından değerlendirildiğinde gerekse de öğrenci yerleştirme oranları açısından değerlendirildiğinde Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nin ülkemizdeki vakıf üniversiteleri içerisinde en ön sıralarda yer aldığını söyledi. Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nin fiziki ve alt yapı donanımıyla gelişmiş, nitelikli akademik kadrosuyla çağdaş eğitim veren özgün bir bilim yuvası olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Kerim Güney, “Üniversitemiz emin adımlarla planlı, projeli şehrine ve ülkesine en iyi hizmeti verecek şekilde gelişmesine devam etmektedir” dedi.

 

NNYÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar da yaptığı konuşmada Kayseri Yükseköğretim ve Yardım Vakfı hakkında bilgiler verdi. Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, vakıf üniversitesi olarak kurulması fikri ortaya atıldığında en büyük endişeyi taşıyanların başında kendisinin geldiğini belirten Mustafa Nevzat Özhamurkar, “Çünkü, vakıf üniversitesi bütün giderlerin vakıf tarafından karşılanacağı bir üniversite. Cenabı Hakka şükürler olsun. İlk başladığımız niyet ettiğimiz günden bu güne hem daraltmadı hem bunaltmadı” dedi. Öğrencilere yeni hayatlarında başarı ve sağlık dileklerinde bulunan Mustafa Nevzat Özhamurkar bazı tavsiyelerde de bulundu. Özhamurkar, “Sakın unutmayın. Ticaretin en büyük hilesi dürüstlüktür. Dürüstlüğünüzü kaybettiğiniz an bir çok şeyinizi kaybedersiniz. Ok gibi doğru olursanız hedefe varırsınız. Yay gibi eğri olursanız elde kalırsınız. İnsan hizmet ettiği alanında güvenilir adam olmayı ortaya koyabildiği an unutmayın ki başaramayacağı hiçbir şey yoktur” dedi.

Daha sonra kürsüye çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ise, Kayseri’nin en önemli değerinin hayırsever insan gücü olduğunu hatırlatarak şunları söyledi; “Kayseri’nin en önemli değeri nedir? diye bize sorduklarında bizim hep söylediğimiz müteşebbis ve hayırsever insan gücümüzdür. Bu üniversitenin oluşmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İşte bu ve buna benzer yerler bizim hayırsever insan gücümüzün katkılarıyla oluştu. Bir şehrin gelişmesinde en önemli faktörlerden biri üniversitelerdir. Eğer bir şehrin gerek ekonomik gerek marka değerini yükseltecekseniz önce üniversiteleri büyüteceksiniz. Üniversitelerin sayısı, içindeki akademisyenlerin zenginliği şehrin zenginliği ile direk doğru orantılıdır.”

Mezuniyet töreni, öğrencilerin keplerini havaya fırlatmasıyla son buldu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV