banner153
23 Eylül 2020 Çarşamba

NNYÜ’DE MEZUNİYET COŞKUSU

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nde (NNYÜ)2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni düzenlendi.

21 Haziran 2019 Cuma 09:59
Bu haber 342 kez okundu
NNYÜ’DE MEZUNİYET COŞKUSU
Haberici -->
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nde (NNYÜ)2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni düzenlendi.

Bütün bölümlerinden mezun durumundaki öğrenciler için NNYÜ Yerleşkesinde gerçekleştirilen mezuniyet töreni düzenlendi. Törene 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Selçuk Aygün, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, Kayseri Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Derviş Boztosun, Kayseri Yüksek Öğretim Vakfı ve NNYÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar, NNYÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende 2018-2019 Akademik Yılı Üniversite Birincisi Gamze Nur Sürdemmezun öğrenciler adına bir konuşma yaptı. NNYÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Güneykonuşmasında Üniversite hakkında bilgiler vererek, “Bizim hedefimiz dünya standartlarında eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerini yürütmektir.” dedi. Mezun öğrencilere bazı önerilerde de bulunan Rektör Güney, “Sizleri Üniversitemizden uğurlarken hem hüznü hem mutluluğu bir arada yaşıyoruz. Bize her ihtiyaç duyduğunuzda Üniversitemizin kapısı sizlere daima açık olacaktır. Yaşamınız boyunca haktan hukuktan, adaletten, doğruluktan ve dürüstlükten ayrılmayın. Her ne iş yapıyorsanız elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın” diye konuştu.

NNYÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar da konuşmasında Kayseri Yükseköğrenim ve Yardım Vakfı ile Üniversitenin kuruluşundan bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Hayırseverlerin Üniversiteye verdiği desteğe dikkat çeken Özhamurkar, “Sakın unutmayın azim şart. Niyetin hulus olması, dürüst olması şart. Niyet hayır, akıbet hayır.  Hayır konusu deyince de hepimiz Kayserili olmaktan iftar etmeliyiz, gurur duymalıyız” dedi. Öğrencilere bazı tavsiyelerde de bulunan Özhamurkar, “Ok gibi doğru olun hedefe varırsın, yay gibi eğri olursanız elde kalırsınız. Bunu unutmayın” diye konuştu.

Konuşmalardan sonra dereceye giren öğrencilere plaket ve hediyeleri takdim edildi. Fakülte birincileri mezuniyet kütüğüne isimlerinin yazılı olduğu plakaları çaktı. Daha sonra öğrencilere mezuniyet belgeleri verildi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157