banner87
banner151
21 Ocak 2019 Pazartesi

NNYÜ’LÜLER KCETAŞ’TA

Kayseri ve Civarı Elektrik Türk A.Ş.’ye (KCETAŞ) teknik gezi düzenledi.

29 Mayıs 2018 Salı 03:29
Bu haber 328 kez okundu
NNYÜ’LÜLER KCETAŞ’TA
Haberici -->

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Kayseri ve Civarı Elektrik Türk A.Ş.’ye (KCETAŞ) teknik gezi düzenledi.

NNYÜ Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri KCETAŞ gezisinde Şebeke İşletme Müdürlüğü bünyesinde bulunan Supervisory Control and Data Acquisition (SCADA) merkezinde uzaktan trafoları izleme ve kontrol etme sistemlerini yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldılar. Üniversite öğrencileri, KCETAŞ’ta görevli Elektrik-Elektronik Yüksek Mühendisi Kürşat Tanrıöven tarafından verilen bilgiler sayesinde, elektrik dağıtım hatları konusundaki bilgilerini pratik sistemler üzerinde görme fırsatı buldular.

Tanrıöven, SCADA sistemi vasıtasıyla elektrik şebekesinin herhangi bir noktasında arıza meydana gelmesi durumunda bu arızaya uzaktan nasıl müdahale edileceği ve kesici ve uyarıcıların bu amaçla nasıl kullanılacağını öğrencilere uygulamalı olarak anlattı.

NNYÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin teknik gezisi, KCETAŞ iş ve staj imkanları hakkında yapılan bilgilendirme ile sona erdi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV