banner87
26 Mart 2019 Salı

NOTER BELGESİZ SATIŞ YAPMAYACAK

Ticaret İl Müdürü Alaattin Fırat, ikinci el araç satımı ve emlakçılıkla ilgili yetki belgesi verdiklerini belirtti.

29 Haziran 2018 Cuma 07:23
Bu haber 460 kez okundu
NOTER BELGESİZ SATIŞ YAPMAYACAK
Haberici -->
Ticaret İl Müdürü Alaattin Fırat, ikinci el araç satımı ve emlakçılıkla ilgili yetki belgesi verdiklerini belirtti. Bu belgeyi almayanların ikinci el araç satış işlemi sırasında notere gittiklerinde, satış işlemini noterin yetki belgesi yoksa yapmayacağını açıkladı.

Ticaret İl Müdürü Alaattin Fırat ile Lokantacılar ve Pastacılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Altan Aydemir ile yönetim kurulu üyeleri Gazeteciler Cemiyeti Veli Altınkaya’yı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

Ziyarette açıklama yapan İl Müdürü Alaattin Fırat, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya’ya yeni görevinde başarılar dileğinde bulundu. Ticaret İl Müdürlüğü olarak çok alanda hizmet verdiklerini kaydeden Fırat, şu bilgileri verdi;

“En önemli görevimiz tüketici konusu. Şirketlerle, esnaf ve sanatkarlarla, yapı kooperatifi haricindeki kooperatiflerle ilgili görevlerimiz var. 23 sektörde kooperatifimiz var, onları biz takip ediyoruz. Son günlerde konusu çok geçen ikinci el araçlarla ilgili yönetmelik, ev emlakçılığıyla ilgili yönetmelikleri de biz yürütüyoruz. Bundan sonra da yetkilendirme ve belge verme işlemi devam edecek.”

İkinci el araç satımı ile ilgili yetki belgesi almayanların yaşayacakları engelleri de anlatan Fırat, “İkinci el araç satımı yapanlarla emlakçılar için düzenleme yapıldı. Bununla ilgili müdürlüğümüz yetki belgesi vermekle görevlidir. Satıcıların ya da yetki sahiplerinin bu işle ilgili belge alması gerekiyor. Şu anda o belgeyi alamadıkları için veremiyoruz. Belge tamamlandığında ikinci el araç satımı ile ilgili otomobillerde 100 metrekare, motosikletlerde 30 metrekare iş yerine sahip işverenler e-devlet üzerinden bize müracaat edecekler. Biz de gerekli denetimleri yaptıktan sonra eğer başvuru uygunsa yetki belgesini vereceğiz ve yetki belgesi olmayan hiçbir vatandaş da bu işi yapamayacak. Yetki belgesi almayan ikinci el satış yerleri, araç satışını yaptığında notere gidecek. Burada satış işlemi yapılırken, noter yetki belgesi olmadığını gördüğünde satış işlemini yapmayacak” diye konuştu.

Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Altan Aydemir de, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya’ya yeni görevinde başarılar diledi. Gazetecilerin, kendileri gibi sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte bulunduğu şehirlerin gelişimine katkı sunduklarını belirten Aydemir, “Yeni yönetiminiz, yeni göreviniz hayırlı olsun. Sizler bizden daha aktif biçimde bu şehre katkı sağlayan bir mesleğin mensuplarısınız. Kayseri’mizin daha da ilerlemesi için bizler de üzerimize düşen bir görev olduğu zaman her zaman basınımızla beraber, bu tür faaliyetler içinde olduğumuzu belirtmek isterim” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV