banner87
23 Mart 2019 Cumartesi

NURSAÇAN ALDATILAN KADINA ‘SABIR’ TAVSİYE ETTİ

Eşinin kendisini aldattığını söyleyen kadının sorusuna bu yanıtı verdi

03 Mart 2018 Cumartesi 11:34
Bu haber 798 kez okundu
NURSAÇAN ALDATILAN KADINA ‘SABIR’ TAVSİYE ETTİ
Haberici -->
Diyanet İşleri eski Başkan Yardımcılarından Necmettin Nursaçan, eşi tarafından aldatıldığını ve boşanmak istediğini belirten kadının ne yapması gerektiği yönündeki sorusuna sabır tavsiye etti. En son olarak boşanmayı düşünmesini istedi.

Bir televizyon programında dini sohbet programına katılan Diyanet İşleri eski Başkan Yardımcılığı ile Kayseri İl Müftülüğü görevinden bulunan Necmettin Nursaçan, izleyicilerin kendisine yönelttiği soruları cevaplandırdı.

Bir kadın izleyici, eşinin kendisini aldattığını birkaç kez yakaladığını, buna karşın söz verip tekrar aldatmaya devam ettiğini, son çare olarak yatağı ayırdığını, hizmetlerini yapmadığını, boşanmayı düşündüğünü ifade ederek, ne yapması gerektiği yönünde soru sordu.

Necmettin Nursaçan, erkeğin yaptığı davranışın büyük bir haram olduğunu ifade ederek, “Kur’an-ı Kerim’de diyor ki; Araştırmayın peşine düşmeyin bu işin diyor. Hanımefendi araştırıyor. Bu işle ilgili bir şey buluyor. Sonra yatağını ayırıyor. Adamı birileri çelmiş, gönlünü almış, bu hanım kardeşimizin daha çok bu kişinin gönlünü alması gerekirken (kolay değil) öfkeleniyor canı sıkılıyor. Yatağını ayırıyor, yüzüne bakmıyor, çayını vermiyor. Verirken de içinden gelmiyor. İçindeki öfke çorbaya sirayet ediyor. Adam bu sefer başka yerde mutluluğu arıyor. Yiğitliği burada gösterelim. Kusurlarını araştırmayalım. Hesabını o versin. İffetli, şerefli eşin dururken nereler de mutluluk arıyorsunuz. Efendimizin (sav) gördüğü Miraç’taki tablo var. Bir kısım insanların önünde güzel kebaplar, etler var. Ama bunun yerine etrafındaki leşe saldırmışlar. Bu durumu soruyor ve Cebrail, şunu söylüyor. İffetli, namuslu eşleri dururken başka yerlerde mutluluk arayanlar olduğunu söylüyor. Başka yerlerde mutluluk arıyor. Büyük haramdır. Zina yurdu, yuvayı harap eder. Ömrün kısalması, rızkın azalmasına neden olur. Geçici zevk peşinde koşanların cezası ağırdır. Haramdır. Hanımefendi sabırla bu sıkıntıyı bertaraf etmelidir. Boşanmak çözüm olacak mı? Boşanma olabilir ama en son çaredir. Sabırla eşini yuvasına döndürebilirse asıl yiğitlik budur” dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV