banner87
banner131
18 Haziran 2018 Pazartesi

NURSAÇAN, ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Cami inşaatında da inceleme yaptı

13 Eylül 2017 Çarşamba 08:01
Bu haber 321 kez okundu
 NURSAÇAN, ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, bölgede yapılan, Kayseri Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi ve Kayseri OSB Yeni Camii projelerini yerinde inceledi.

Çalışmaları inceledikten sonra açıklama yapan Başkan Tahir Nursaçan, fuar ve kongre merkezini önemsediklerini dile getirdi. Nursaçan, “Fuarların tüm sektörlerin gelişimine katkı sağladığı bilinen bir gerçektir. Fuarlar; üreticilerle müşterileri buluşturan önemli bir köprü olmakla beraber, bu sayede firmalara rakiplerini izleme şansı vermesi ve farklı kültürleri de buluşturarak, ülke tanıtımına sayısız katkılar sağlamaktadır. Sadece kaliteli mal üretip pazara sürmek, satış yapabilmek için yeterli değildir.Doğru zamanda, doğru mekânda ve doğru bir organizasyonla katılımcılarla iletişim kurabilmek ayrı bir önem arz etmektedir.Şehrimizde yıllar önce yapılan, ancak günümüz ihtiyaçlarına cevap vermekten çok uzak olan bir fuar alanı bulunmaktadır.Bölge sanayicileri, sektör temsilcileri, STK’lar, ilgili ve yetkililerle yapılan anket sonuçlarına göre, bu konuda hem fikir olunduğu, ORAN Kalkınma Ajansının desteği ile hazırlanan ‘Fizibilite Etüdü’ne göre de; Kayseri’de yeni bir fuar alanı yatırımına ihtiyaç olduğuna, bu yatırımın başta bölgemize, ilimize ve civar illere büyük bir canlılık getireceğine dair ortak görüş bildirilmiş ve tespitler yapılmıştır” dedi.

Başkan Tahir Nursaçan, bütün bu çalışmalar neticesinde; bölgede 6. cadde üzerinde yer alan,  geçmişte yeşil alan olan arazi, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, sadece fuar alanı olarak kullanılması şartıyla, plan tadilatına konu edildiğini ve onaylandığını anlattı.

“150 bin metrekare arsa üzerine, 60 bin metrekare fuar alanı inşaatı yapılabilecektir” diyen Nursaçan, “Halen, Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün kendi imkanlarıyla ilk etapta 18 bin metrekarelik bir hol için inşaatına başlanılmış olup, çalışmalara aralıksız devam edilmektedir. Fuar ve kongre merkezinin 2018 yılı içerisinde tamamlanması hedeflenmektedir” şeklinde konuştu.

Başkan Tahir Nursaçan, söz konusu fuar ve kongre merkezi projesine ilave olarak bölgede yaklaşık 1200 işletmenin faaliyet gösterdiğini, bu işletmelerde çalışan 70 bin kişinin dini vecibelerini yerine getirebilmesi amacıyla da cami inşa edildiğini belirtti.

Nursaçan, şu bilgileri verdi:

“Mimar Sinan’ın ustalık eserim diye nitelendirdiği, Selimiye Cami’sinden esinlenerek projelendirilen, Kayseri’nin en büyük ve Türkiye’de sayılı büyük camilerden biri olan, 4 minareli ve 3 şerefeli, 10 bin kişilik cami inşaatının da devam ediyor. Caminin 2017 yılı sonuna kadar ibadete açılmasını planlıyoruz. Bölge sanayisinin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda, ülkemizin kalkınması ve gelişmesi adına, yeni projelere imza atmaya devam edeceğiz” dedi.

HABER MERKEZİ

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV