banner87
18 Şubat 2019 Pazartesi

O FOTOĞRAF HERKESE YETER

Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Tahir Nursaçan’dan ilginç bir açıklama geldi.

08 Mayıs 2018 Salı 07:27
Bu haber 583 kez okundu
O FOTOĞRAF HERKESE YETER
Haberici -->
Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Tahir Nursaçan’dan ilginç bir açıklama geldi. Nursaçan’ın “Cumartesi günü şehirde olanları siz gördünüz. O fotoğraf herkese yeter” şeklinde sözler sarf etmesi AK Parti’nin yaptığı mitinge gönderme olarak yorumlandı.  Nursaçan’ın neden böyle bir açıklama yaptığı da kafaları karıştırdı, “Herkes” kelimesiyle kimleri kastettiği de merak konusu oldu.

OSB Başkanı Tahir Nursaçan, göreve geldikleri günden bugüne kadar yaptıkları çalışmaları değerlendirmek için gazetecilerle bir araya geldi. Nursaçan, sgöreve geldikleri 36 ay içerisinde 400 milyon TL yatırım yaptıklarını söyleyerek, “Biz devletin emrinde, milletin hizmetindeyiz” dedi.

ÇELİK YAKIŞANI YAPTI

OSB’ye yapılacak Fuar Merkezi ile ilgili de konuşan Başkan Tahir Nursaçan, sadece Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in desteğini gördüklerini söyledi.

Nursaçan, şunları söyledi:

“Son 15 yılda en çok duyduğumuz söylem şudur. Biz bir şey istemiyoruz. İstemeyiz deniliyordu. Kim diyor bilmiyorum. Tabi kendi adınıza, şahsınıza bir şey istemeyeceksiniz ama şehir adına kurum adına birşeyler isteyeceksiniz. Artık herkes onu takdir ediyordur. Böyle bir hadisedir. Kurumlar arasında bizim hiçbir kurumla problemimiz olmaz. Her şeyimiz belgelidir. Fuar için herkesin Kayseri Ticaret Odası temeli atıldığı dönemde fuar ve kongre merkezi için ortaklık açıkladı. Ama şuan kimse yok. Allah’a şükürler olsun tek başına biz gidiyoruz. Kayseri sanayicisinin kimseye ihtiyacı yok. Büyükşehir Belediye Başkanımızın desteğini, hakkını inkar edemeyiz. 8.5-9 milyon lira para az değil. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Çelik çevre konusundaki yatırımları üstlendi. Normalde yakışan o idi. Mustafa Çelik Başkanımda yakışanı yaptı. Diğer kurumlar, söyledim ya diyor ama bu söylemlerle iş yürümüyor. Taşın altına elinizi koymak ve inanmak lazım”

HERKES BİR TARAFA GİTTİ

“Fuarın yeri konusu Organize Sanayi Bölgesine gelince herkes bir tarafa gitti” diyen Nursaçan sözlerine şöyle devam etti:

“Fuar merkezi ile yapılan görüşmedeki kararlar kağıda yazıldı. Fuarın yeri de Organize Sanayi Bölgesine gelince herkes bir tarafa gitti. Bizim için sorun yok. O fuarı da kısmet olursa bitiririz. Biz geldik de ne yaptık. Biz şeffaflığı getirdik. 150 bin metrekare arsa aldık. Başkası alsaydı, en az 70 milyon liraydı. 45 bin metrekare okul arkası kazandırmak kolay değil. 11.5 milyon lira fuara hibe alıyorsunuz. 9 milyon lira Mustafa Çelik başkanımla anlaşıyorsunuz. Sanayicimizin çok hızlı ruhsat alma kabiliyeti gelişti. Tapu alma kabiliyeti rekor seviyede gidiyor. Bir konuda değil biz burada kendimizi ciddi olarak gördük.  Biraz önce değerli dostum dedi ki; sitem var. Sitem sevgiden kaynaklanır. Bizde diyoruz ki, basınsınız o insanlarla kaç sefer buraya geldiniz. Yapı kullanma izin belgesi kısa zamanda eskiye baktığınıza göre üçe beşe katlanmış. Tembel yönetim olsaydı bu rakamlara ulaşamazdık. Biz şunu yaptık. Sanayiye kattığımız çok değer var.”

MASA BAŞINDA ARSALAR BÖLÜŞÜLÜRDÜ

Nursaçan, eski başkan Ahmet Hasyüncü ve yönetimine de göndermelerde bulunarak, “Eskiden masa başında arsalar bölüşülüyordu. Biz dedik ki. Yok öyle olmaz. Arsayı ihaleye çıkartırız. Arsa fiyatlarını biz belirlemedik sanayici belirledi. Kayseri Organize Sanayisi Bölgesinin arsası da var ve imkanları da geniş. Belsin’de 12 blokluk yerimiz var. Biz bunları samimiyetle söylüyoruz. Canla başla çalıştık. Kasamızda 20 milyon lira civarında paramız ve evrakımız çıkar. Laf ediliyor. Burası para biriktirme yeri diye. Utanmaz adam. Bak bir. 22 milyon liraya 118 bin metrekare arsa ihalesiz tahsis edilmiş. Ben ihale yapmışım ve 22 milyon lira fark etmiş. Bunu niye görmüyorsun. İhalede burası ne kazandı. Sanayicimizin arsasının, mülkünün değeri netleşti. Belirsizlik gitti. Sanayimiz çok memnun oldu. Lafım aklını cinini paraya dikenler ve şehrin gelişmesini istemeyen, yapılan hizmetleri görmezden gelenler, güneşi balçıkla sıvamaya çalışanlaradır. Güneş enerji santralini ihaleyle çıkarsak 60 milyon doların altında gitmez. Çarpın hesaplayın. 60 milyon dolarlık hesap” şeklinde konuştu.

O FOTOĞRAF HERKESE YETER

Nursaçan, konuşmasında ilginç bir açıklama yaptı. “Cumartesi günü şehirde olanları siz gördünüz. O fotoğraf herkese yeter” şeklinde sözler sarf etmesi AK Parti’nin yaptığı mitinge gönderme olarak yorumlandı.  İşte Nursaçan’ın o açıklamaları:

“Ben bilmiyorum kimlerse. Arife tarif gerekmez. Cumartesi günü şehirde olanları siz gördünüz. O fotoğraf herkese yeter. Oradan herkes üzerine düşeni alacak.  Geliştirme bölge planımız yok. Eğer güneş enerji santralini satmaya kalkışsak 60 milyon doların üzerinde eder. GES santralin borcu mayıs ayında bitiyor. Burada tarih var. Bu yönetimin hakkıdır ve hak sahibidir. Hakkını teslim etmeliyiz. 9.5 milyon dolar Organize sanayi bölgesinin dükkan kirasından geliri var gibi gideri var. Öyle organize sanayinin parası bitti gibi boş laflarla bir şey olmaz.”

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV