banner167
banner165
22 Ocak 2021 Cuma

ÖDENMİYOR

Türk Sağlık-Sen Kayseri Şube Başkanı Kamil Ünal, “Üniversite Hastanelerinde 6 aydır, Sağlık Bakanlığı’nda ise Kasım ayından bu yana bu ilave ek ödemeler ödenmemektedir” dedi.

14 Ocak 2021 Perşembe 07:07
Bu haber 159 kez okundu
ÖDENMİYOR
Haberici -->

Türk Sağlık-Sen Kayseri Şube Başkanı Kamil Ünal, “Üniversite Hastanelerinde 6 aydır, Sağlık Bakanlığı’nda ise Kasım ayından bu yana bu ilave ek ödemeler ödenmemektedir” dedi.

Türk Sağlık-Sen Kayseri Şube Başkanı Kamil Ünal, yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi;

“Sağlık çalışanlarına salgın nedeniyle ilave ek ödeme yerine maaşa zam şeklinde tek ödeme yapılması talebimizi uzun zamandır dile getiriyoruz. Adaleti sağlamanın, problemleri ortadan kaldırmanın ve hakça bir paylaşım yapmanın da tek yolunun budur. Yaşanan gelişmeler de haklılığımızı göstermektedir. Çünkü covid-19 salgını kapsamında ortaya çıkarılan ama sağlık çalışanlarının beklentilerini karşılamaktan çok uzak olan, adı tavandan kendi yavandan ilave ek ödemelerdeki sorunlar bir türlü bitmemektedir. Üniversite Hastanelerinde 6 aydır, Sağlık Bakanlığı’nda ise Kasım ayından bu yana bu ilave ek ödemeler ödenmemektedir. Süreye, idarecinin inisiyatifine, çeşitli şartlara ve onaylara bağlı olan ilave ek ödemeler çalışanı bezdirmiştir. Her ne kadar Üniversite Hastaneleri için kısa bir süre sonra ödemelerin yapılacağı ifade edilmişse de, Sağlık Bakanlığı ile ilgili yönetmelik ancak bugün yayınlanmış olsa da bu gecikmenin bize göre bir izahı yoktur.          Adı bürokrasi, gecikme veya onay, bekleme her ne olursa olsun salgınla kahramanca savaşan ve bu uğurda 300’den fazla şehit veren sağlık çalışanlarına yapılan bu muamelenin izahı yoktur.           Salgın sürecinde sağlık çalışanlarının memnun olmadığı bir ödemede bile böylesine gecikme yaşanıyorsa söylenecek daha fazla söz de kalmamıştır. Sağlık çalışanları için esnek mesaiyi uygulamamada, izinleri iptal etmede çok hızlı davranan bürokrasi ve karar vericilerin çalışanların hakları içinde aynı hız seviyesine ulaşmalarını bekliyor ve Peygamber Efendimizin "Çalışana ücretini alın teri kurumadan veriniz!" Hadisine uygun hareket etmelerini istiyoruz. İlave ek ödemelerin bir an önce ödenmesini ve sağlık çalışanları için maaşlara tek ödeme şeklinde bir zammın hayata geçirilmesi için acil düzenleme yapılması talebimizi bir kez daha yineliyoruz. 2021 yılı sağlık çalışanları yılı olduğuna göre bunun gereğini yapmalarını karar vericilerden bekliyoruz.”

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV