banner87
banner151
21 Ocak 2019 Pazartesi

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Ufka Yolculuk Kültür Yarışmalarında dereceye giren yarışmacılar ödüllerini aldı.

08 Mayıs 2018 Salı 00:19
Bu haber 335 kez okundu
ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU
Haberici -->

Hacılar Zinde Gençlik Spor Kulübü tarafından gerçekleştirilen Ufka Yolculuk Kültür Yarışmalarında dereceye giren yarışmacılar ödüllerini aldı.

Kur’an ve sünnet temasıyla bu yıl altıncısı yapılan ve “Sünnet olmadan ümmet olmaz” sloganıyla düzenlenen yarışmada dereceye girenlere törenle ödülleri verildi.

Hacılar Şehit polis Ahmet Cihan Kilci Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yunus Özsarı, İlçe Müftüsü Mehmet Özbek, Daire ve okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Hacılar Zinde Gençlik Spor Kulübü Başkanı Ali Osman Erdem, “Ufka Yolculuk, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda Allah’ın rızasını kazanmak için çıktığı bu yolculukta, hanelerimize, gönüllerimize, benliğimize, ayet ve hadis bütünlüğünün bereketini sunmayı, insanlığı Allah katındaki son ve tek geçerli din olan İslam’ın temel iki büyük kaynağı Kur’an ve sünnetle buluşturmuştur. Gönlümüzde, hayatımızda, her anımızda sevgili Peygamberimiz (A.S) olmadan, kardeşlik olmaz, komşuluk olmaz, arkadaşlık olmaz, toplum olmaz kısacası Sünnet olmadan ümmet olmaz” şeklinde konuştu.

Daha sonra kürsüye gelen ilçe Müftüsü Mehmet Özbek ise yaptığı konuşmada “Bizler Peygamber (A.S)’ı anlamanın, onu kendimize yakın hissedebilmenin, bizi kendisine yakınlaştırabilecek vesileleri bulmanın çabası içerisindeyiz” dedi.

Son olarak kürsüye gelen Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici’de, “Ufka Yolculuk organizasyonu ile okuma alışkanlığının istenen düzeylerde olmadığı günümüzde, okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlanmakta, halkımızın, özellikle gençlerimizin sahih kaynaklarla buluşmasına destek olunmaktadır. Buda bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir” şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV