banner87
19 Mart 2019 Salı

OFF-ROAD KULÜBÜNÜN YEŞİL HASSASİYETİ

İl Orman Müdürlüğü’ nün destekleri ile gerçekleştirilen organizasyonda yüzlerce çam fidanı toprakla buluştu.

02 Nisan 2018 Pazartesi 07:45
Bu haber 750 kez okundu
OFF-ROAD KULÜBÜNÜN YEŞİL HASSASİYETİ
Haberici -->

Kayseri’nin ilk motor spor kulübü olan Kayseri Off-Road Kulübü’nün düzenleyip, geleneksel hale getirdiği ağaç dikme festivaline kulüp üyeleri yoğun ilgi gösterdi. İl Orman Müdürlüğü’ nün destekleri ile gerçekleştirilen organizasyonda yüzlerce çam fidanı toprakla buluştu. 

Talas ilçesi Zincidere mahallesi sınırlarında düzenlenen şenliğe çocukları da dahil edip gelecek nesillere tabiat sevgisini aşılamayı amaçlayan kulüp yönetimi, Kayseri ilinin tüm ilçelerinde bu etkinliği tekrarlamayı amaçladığını paylaştı.

Kayseri Off-Road Kulübü Başkanı Savaş Özgülbay, yaptığı açıklamada, “Ülkemizde offroad sporunun son yıllarda hızla yaygınlaştığını, makine-insan birlikteliği ile zorlayıcı doğa şartlarında mücadeleyi amaçlayan bu motor sporuyla ilgilenen insanların, egolarını ve kimliklerini şehirde artlarında bırakıp kenetlenmiş bir ekip olarak zorlu parkurlarda gerek mental gerek ise fiziki efor harcayarak günlük hayatın stresinden uzaklaştık. Kayseri ilinde yer alan tüm ilçelere gezi düzenledik. Yerleşim yerlerinden uzakta düzenlenen bu gezilerde yapılan ağaçlandırma faaliyetleri ile daha yeşil bir Kayseri için çaba sarf ettik” dedi.

Kayseri Off-Road kulübünün çevre hassasiyetlerine de değinen Özgülbay, “Halihazırda on yedi üyesi bulunan kulübün tüm üyelerinin doğal yaşama azami saygı gösteriyor. Maalesef kulüp üyesi olmayan kimi vatandaşların meralara ve ekili arazilere zarar verdiğini duyuyoruz. Bu gibi olumsuz vakaların tekrarı durumunda, kulübümüze sorumlulara ait plakaların bildirilmesiyle birlikte yasal sürecin takipçisi olacağız” diye konuştu.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV