banner167
banner182
20 Haziran 2021 Pazar

ÖĞRENCİLER ÇİFTLİK GEZDİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Erkilet Ali Osman Özel İlkokulu öğrencileri için doğal çiftlik gezisi düzenlendi.

06 Ekim 2018 Cumartesi 19:19
Bu haber 775 kez okundu
ÖĞRENCİLER ÇİFTLİK GEZDİ
Haberici -->
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Erkilet Ali Osman Özel İlkokulu öğrencileri için doğal çiftlik gezisi düzenlendi.

Toplamda 34 öğrencinin katıldığı gezide Gesi bölgesinde faaliyet gösteren Kesimci Çiftliği ziyaret edildi. Çiftlik hayvanlarını ve çeşitli sebze ve meyvelerin yetiştirildiği bahçeleri görme fırsatı bulan öğrenciler eğlenceli vakit geçirmenin yanı sıra sağlıklı yaşam ilkeleri hakkında da bilgi edindiler. Çiftlikte hazırlanan kahvaltıda öğrencilere sağlıklı yiyecekler, çiftlikteki hayvanlardan elde edilen taze süt ve yumurta da ikram edildi.

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE bölümünde çalışan Mükremin İncedağ, geziyle ilgili olarak, “Yapılan birçok bilimsel  araştırmaya göre yetişkinlik döneminde ortaya çıkan kronik hastalıkların bireyin beslenmesi ve yaşam tarzı ile yakından ilişkili olduğunu ortaya koymaktadır. Bireylerin yetişkinlik döneminde sağlıklı beslenme ilkelerine uygun bir yaşam sürdürebilmesi aslında çocukluk döneminde sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanmalarına bağlıdır. Bu gerçeğin farkında olan Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü Litvanya’da faaliyet gösteren eMundus kurumu tarafından 2016 yılında başlatılan HealthEDU Erasmus+ projesine katıldı. Anaokulu ve ilkokul düzeyinde çocuklara sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandırmayı amaçlayan proje kapsamında gerçekleştirilen çiftlik gezisi yiyeceklerin doğrudan market ve pazardan satın alındığı günümüz dünyasında çocuklar için özellikle önemlidir. Yiyeceklerin nerede, nasıl ve kimler tarafından üretildiği, hangi yiyeceklerin sağlıklı olduğu, kendi yiyeceğini yetiştirmenin önemi gibi konuları çocukların erken yaşta öğrenmesi sağlıklı beslenme alışkanlıkları ile ilgili olumlu tutum ve davranışlar geliştirmelerini sağlayacaktır” şeklinde bilgi verdi.

Çiftlik gezisi, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından HealthEDU Erasmus+ projesi kapsamında geliştirilen “Sağlıklı Besleniyorum Eğleniyorum” oyunu ve tatma alma etkinliği ile sonlandırıldı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV