banner167
banner165
21 Nisan 2021 Çarşamba

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

24 Kasım Öğretmenler Günü, Kayseri’de düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

25 Kasım 2019 Pazartesi 06:47
Bu haber 326 kez okundu
ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI
Haberici -->

24 Kasım Öğretmenler Günü, Kayseri’de düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri ilk olarak Cumhuriyet Meydanı’nda İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci’nin Atatürk Anıtı’na çelenk bırakması ile başladı. Çelenk bırakılmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

İkinci tören ise İl Kültür Müdürlüğü’nde düzenlendi. Buradaki törene Vali Şehmus Günaydın ve protokol üyeleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Vali Şehmus Günaydın, “24 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik verildiği gündür. Aynı zamanda biz bu günü öğretmenler günü olarak da kutluyoruz" dedi. Vali Günaydın, "Fedakar öğretmenlerimizin öğretmenle gününü yürekten kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır. Bu ifade ile geleceğimizin inşasında, geleceğimizin oluşmasında öğretmenlerimizin ne kadar önemli olduğunu açıkça belirmiştir. Bizlerde sabır ile sevgi ile şefkat ile ve fedakarlık ile çocuklarımızı, gençlerimizi yetiştirerek geleceğimizin inşasında emek veren, gayret gösteren, alın teri döken bütün öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ise, "Eğitim sistemimizin asli unsuru sizlersiniz. Sorumluluğu büyük ve başka hiçbir meslek ile kıyaslanamayacak kadar kutsal bir mesleğe sahipsiniz. Sizler bir medeniyeti bir kültürü inşa eden nesilleri yetiştirmektesiniz. Öğretmen bir eğitimci bir rehber bir mimar ve bir sanatkardır" dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV