banner167
banner182
12 Haziran 2021 Cumartesi

ÖĞRETMENLERİN BAŞARISI TAKDİR EDİLDİ

Üç öğretmen başarı elde etti

16 Haziran 2017 Cuma 03:28
Bu haber 768 kez okundu
 ÖĞRETMENLERİN BAŞARISI TAKDİR EDİLDİ
Haberici -->

Kentte eTwinning Ulusal Kalite Etiketi ve Avrupa Kalite Etiketi alan Mehmet Ali Bakkaloğlu İlkokulu ve Kayseri TED Kolejine ödülleri İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı tarafından takdim edildi.

Ülke genelinde Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Ulusal Destek Servisi (UDS) eTwinning Türkiye Koordinatörlüğü tarafından yürütülen eTwinning Avrupa Okul Ortaklıkları Programı kapsamında 2016 yılı içerisinde yürüttükleri projelerle ödüle laik görülen Mehmet Ali Bakkaloğlu İlkokulu  İngilizce öğretmeni Yasemin Soyçopur ve Kayseri TED Koleji İngilizce öğretmenleri Ebru Hato ve Zuhal Yıldırım’a elde ettikleri başarılardan dolayı Avrupa Kalite Etiketleri ayrıca Bakanlık tarafından okula asılmak üzere gönderilen tabelalar Okul Müdürleri Raci Ülke ve Fikret Başak‘a İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı  tarafından verildi.

Okulların Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketlerini  takdim eden İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, 2016 yılında toplam 3 bin 215 eTwinning Projesinin gerçekleştirildiğini,  bu projelerden  118´inin Ulusal Kalite Etiketi almaya hak kazandığını, ayrıca 156’sının da Avrupa Kalite Etiketi almaya hak kazanarak Avrupa çapında takdir gördüğünü söyledi. Elmalı, bu projede emeği geçenlere teşekkür etti.

eTwinning faaliyetinde, Avrupa’da okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin Avrupa’da öğretmenler arası paylaşımının sağlanması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin artırılması amaçlanmaktadır. Ülkemiz 22 Şubat 2009´da Programın üyesi olmuştur. eTwinning Portalına 43 bin 73 okuldan 95 bin 220 öğretmen üyedir. 2016’da öğretmenler toplam 3215 proje yürütmüştür.  Bu projelerde başarılı çalışmalar yapan öğretmenler sırasıyla eTwinning Kalite Etiketi, eTwinning Ulusal Kalite Etiketi, eTwinning Avrupa Kalite Etiketi alabilmektedir.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV