banner167
banner182
20 Haziran 2021 Pazar

OHAL KÖTÜLER İÇİN İLAN EDİLDİ

Bakan Mehmet Özhaseki açıklama yaptı

18 Temmuz 2017 Salı 08:13
Bu haber 872 kez okundu
OHAL KÖTÜLER İÇİN İLAN EDİLDİ
Haberici -->

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, OHAL'in kötüler için ilan edildiğini belirterek, “100 bin civarında FETÖ'cü işten atıldı. Sizin bir tek işiniz var o da millete hizmet etmektir. Allah kötülere fırsat vermesin" dedi.

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde, Kayseri’de on binler ellerinde şanlı Türk Bayrakları ile birlikte Cumhuriyet Meydanına aktı. Dayanışma ve coşku içerisinde geçen etkinliklere Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Vali Süleyman Kamçı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile on binlerce vatandaş katıldı.

Etkinlik Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımının verdiği konserle başladı. Ardından İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, 15 Temmuz şehitleri adına Kayseri’de okunan 4 bin hatim duası için dua okudu. Daha sonra Refika Küçükçalık Ortaokulu öğrencilerinin, Kocasinan Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü desteği ile çektiği 15 Temmuz klibi izlendi.

Son gün etkinliklerine Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’de katıldı. Bakan Özhaseki etkinlikte yaptığı konuşmada, içimizden çıkan hainlerin eksik olmadığını ifade ederek, bundan bir yıl önce FETÖ isimli şizofrenin, arkasına binlerce grubu taktığını ve bu hain olayı gerçekleştirdiğini söyledi.

Dün bir kez daha Kayserili hemşerilerinin kendilerini gururlandırdığını ifade eden Bakan Özhaseki, sözlerine şöyle devam etti:

“Buradan gelen görüntüleri gören Cumhurbaşkanımız çok duygulandı. Geçen yıl sizler meydandaydınız. Allah bize size yol arkadaşlığı yapmayı nasip etti. Bayrağımız hep hür olarak dalgalandı. Çevremizle et ve tırnak olduk. Millet olduk. Bunun da bir bedeli vardır. Her dönem de bizim şehitlerimiz oldu. İçimizden çıkan hainler eksik olmuyor. FETÖ denen hainler yanımıza geldiler. Fakirlerin zeki çocuklarını kandırarak okutma bahanesi ile aldılar, beyinlerini yıkamaya çalıştılar. En saf zenginlerimizi bulup paralarını aldılar. Hepimizi kandırdılar. 15 Temmuz'dan sonra geçen bir yıl içerisinde bunlarda riya, yalan, takiye, insan kandırma, kul hakkı var. Allah'tan korkmak yok bunlarda. Sınav sorularını çalmadılar mı? Müslüman Çalar mı?"

FETÖ'nün birçok insanın özel hayatına müdahale ettiğini söyleyen Bakan Özhaseki, "Bunlar milletin özeline girerek insanların yuvasını yıktılar. O gün sırıtkan yüzlülerin ne kadar vahşi olduğunu gördük. 249 şehidimiz ve 2 bin 193 gazimiz var. Allah şahit olsun ki hesap soracağız demiştim. Hepsinden hainliklerinin hesabını sorduk. Bunlarda içeride kaldıkları her gün ölüm istiyorlar" diye konuştu.OHAL'in kötüler için ilan edildiğini belirten Bakan Özhaseki, "100 bin civarında FETÖ'cü işten atıldı. Sizin bir tek işiniz var o da millete hizmet etmektir. Allah kötülere fırsat vermesin" dedi.

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinliklerinde bir konuşma yapan Vali Kamçı, bir yıl öncesinde Kayseri’de 27 gün boyunca yine aynı coşkulu kalabalığın bu meydanda olduğunu hatırlatarak, 1 yıllık süre içinde askeriyle, mülki idaresiyle, kurum ve kuruluşları ile sizlerden güç alarak bugünlere gelindiğini ifade etti.

Bugün bütün dünyada büyük insanlık felaketleri ile karşı karşıya olduğunu ifade eden Vali Kamçı, sözlerine şöyle devam etti:

 

“Özellikle Batının, kendi menfaat ve çıkarları için yürüttüğü politikalar, gün geçtikçe insanı merkeze alan yaklaşımlardan uzaklaşarak, ne yazık ki ciddi sorunlara neden olmuştur. Afrika'da yeterli ve sağlıklı su kaynağına ulaşamadığı için, Ortadoğu’da ise savaşlar ve çatışmalar nedeniyle saat başı insanlar hayatını kaybediyor. Görüyoruz ki, insanlar Afrika’da açlığa, Ortadoğu’da ise ölüme mahkûm edilmiş durumdadır. Biz Ülke ve millet olarak bu haksız düzene hayır diyerek, mazlumların yanında saf tutmayı seçerken, bu düzeni devam ettirmek isteyen çevrelerin de baskı ve saldırıları ile karşı karşıya kalıyoruz. 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminin altında da, Ülkemizin dünya siyasetine insanlık adına yön vermesini engellemek ve kendi menfaatlerine göre ülkemize şekil vermek isteyen çevrelerin desteği olduğu anlaşılmaktadır.”

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV