banner87
22 Şubat 2019 Cuma

OKUL MÜDÜRLERİNE İMAJ EĞİTİMİ

Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı ve Eğitim Görevlisi İhsan Ataöv konuşma yaptı

13 Nisan 2018 Cuma 07:38
Bu haber 438 kez okundu
OKUL MÜDÜRLERİNE İMAJ EĞİTİMİ
Haberici -->

Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, okul yöneticilerine seslenerek, “Okul yöneticisi olarak çözüm odaklı olmak ve krizlerden fırsatlar üretmek önemlidir. Takım arkadaşlarımızı dinlemek, beyin fırtınası yapmak, üretken fikirlerin ortaya çıkmasını sağlamak, başarı öyküleri yazmamızda etkili olacaktır" dedi.

Eğitim yöneticilerinin kişisel gelişimine katkı sağlamak, teknik destek ve faaliyeti kapsamında Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) tarafından desteklenen 'Kişisel ve Kurumsal İmaj' eğitim programı yapıldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nde düzenlenen eğitim programı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Programın açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, yöneticilerin kişisel ve kurumsal imajlarını daha da nitelikli kılmak ve yönetim bilgi, becerilerini ve farkındalık düzeylerini artırmak hedefiyle 'Kişisel ve Kurumsal İmajın İnşası' eğitimlerini başlattıklarını ifade etti.

Elmalı, "Eğitim yöneticileri ile ilgili bazı sloganlar vardır. Bunlardan en çok duyduğumuz 'Okul, müdürü kadar okuldur' ve 'Okuldaki başarı da başarısızlık da yöneticiden sorulur'. Bu sözlerin mutlaka geçerliliği vardır. Okula ilk atandığımızda yasal gücümüzle göreve başlarız. Bu yasal güç bizi statü lideri yapar. Okuldaki öğretmenler, öğrenciler, veliler ve okul çevresi tarafından kabul gördükçe liderlik rolümüz pekişmeye başlar. Yönetim sürecinde yer alan sorunlar karşısında yasal gücümüze sığınmak, zorlayıcı güç kullanmak, gerekli gereksiz ödül gücünden yararlanmak bizi günü kurtarmaya çalışan, eğreti yönetici kimliğine iter. Oysaki sorunu anlayabilme, fark edebilme, türevlerinden ayırt edebilme önemli yönetici davranışlarıdır. Herkesin baktığı yere bakan, herkesin gördüğünü gören liderlik rolünü etkili oynayamaz. Farklılıkları fark etmek, tanımlayabilmek gerekir. Bu bağlamda okul yöneticisi olarak çözüm odaklı olmak ve krizlerden fırsatlar üretmek önemlidir. Takım arkadaşlarımızı dinlemek, beyin fırtınası yapmak, üretken fikirlerin ortaya çıkmasını sağlamak, başarı öyküleri yazmamızda etkili olacaktır" diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından Eğitim Görevlisi İhsan Ataöv tarafından katılımcılara sunum gerçekleştirildi.

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV