banner87
23 Mart 2019 Cumartesi

OKULLARDA BEYAZ BAYRAK SEVİNCİ

Bu okullarla birlikte Kayseri’de beyaz barak dalgalandıran okul sayısı 369 oldu.

29 Mayıs 2018 Salı 03:39
Bu haber 359 kez okundu
OKULLARDA BEYAZ BAYRAK SEVİNCİ
Haberici -->

Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Beyaz Bayrak Projesi’ kapsamında 147 okula daha beyaz bayrak verildi. Bu okullarla birlikte Kayseri’de beyaz barak dalgalandıran okul sayısı 369 oldu.

Erciyes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen törene, Vali Yardımcısı Baha Başçelik, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından törenin açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, “İlimiz toplamında 2018 yılı itibariyle beyaz bayrak, sertifika ve pirinç levhalı olan okullarımızın sayısı 2017-2018 eğitim öğretim yılında beyaz bayrak alan 147 okulla birlikte toplam sayı 369’dur. Bu sayının Kayseri için yeterli olmadığı bilincindeyiz. Amacımız en kısa sürede beyaz bayraklı okul sayısı oranını yüzde 50 civarına çıkartmaktır” ifadelerini kullandı.

Öğrencilerin hijyenik bir ortamda eğitim ve öğretimini sürdürmelerini istediklerini kaydeden İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı da, “Müdürlüğümüz ve İl Sağlık Müdürlüğü ile birlikte yürütülen “Beyaz Bayrak Projesi’’ kapsamında 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında yapılan denetimlerde 147 Okulumuz “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanmıştır. Bununla birlikte şu ana kadar 369 okulumuzda sağlığı ve temizliği simgeleyen “Beyaz Bayrak’’ dalgalanmaktadır” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından beyaz bayrak almaya hak kazanan okulların temsilcilerine bayrakları ve sertifikaları verildi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV