banner203
06 Şubat 2023 Pazartesi

OKULLARIN VE İMKANLARIN KIYMETİNİ BİLİN

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, öğrencilere öğütler vererek, “Başkalarının eksikliği bize bir şey kazandırmaz. Başarıdan başarıya koşmalıyız ki, başkaları bizi anlatmalı. Bunun için bulunduğunuz okulların ve imkanların kıymetini bilin” dedi.

26 Aralık 2019 Perşembe 07:00
Bu haber 428 kez okundu
OKULLARIN VE İMKANLARIN KIYMETİNİ BİLİN
Haberici -->
Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, öğrencilere öğütler vererek, “Başkalarının eksikliği bize bir şey kazandırmaz. Başarıdan başarıya koşmalıyız ki, başkaları bizi anlatmalı. Bunun için bulunduğunuz okulların ve imkanların kıymetini bilin” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Bünyan Sosyal Yaşam Merkezi’nde öğrencilerle bir araya geldi. Bünyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen lise son sınıf öğrencilerinin katıldığı Kariyer Günlerine iştirak eden Başkan Büyükkılıç, öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu. Başkan Memduh Büyükkılıç, Bünyan’da bazı ziyaret ve temaslarda da bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Bünyan Sosyal Yaşam Merkezi Konferans Salonu’nda alkışlarla karşılandı. Bünyan’daki lise son sınıf öğrencilerinin katılımıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Kariyer Günlerinin konuğu olan Başkan Memduh Büyükkılıç, katılan ilçe protokolüne ve Şehit Polis Cennet Yiğit’in babası Yahya Kemal Yiğit ile Annesi Huriye Yiğit’e teşekkür ederek tüm şehitlerimize rahmet dileklerinde bulundu.

Öğrencilere ilk olarak Kayseri’nin tanıtım filmini izleten Başkan Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin mükemmel bir şehir olduğunu belirterek bu şehirde yaşayan herkesin aidiyet duygusunun güçlenmesini istedi.

“GEÇMİŞTEN DERS ALIN GELECEĞE BAKIN”

Konuşmasında geçmişten örnekler vererek ülkemizin ve toplumun geldiği noktayı ortaya koyan Başkan Memduh Büyükkılıç, “Bunları sizi geçmişe taşımak için değil geçmişten ders alarak bulunduğumuz noktanın kıymetini bilmeyi ve bulunduğumuz noktayı daha ilerilere taşıma yolunda gayret göstermenizi vurgulamak amacıyla söylüyorum” dedi. Öğrencilerden bulundukları yerin en başarılısı ve en çok hak edeni olmak için gayret göstermelerini isteyen Başkan Memduh Büyükkılıç, “Sıradan olmayacaksınız. Hangi alanı düşünüyorsunuz en başarılı olmak için gayret edeceksiniz. Sizler, bir yarışın içindesiniz. Eğitim olmazsa olmazınız; ama sosyal yönünüzü de göz ardı etmeyeceksiniz. Nitelikli eğitim almış ve bunun yanında spor, müzik gibi konularda kendisini geliştirmiş kişi başkasıyla bir olmaz” diye konuştu.

“MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİNİN EVLADIYIZ”

Kimsenin aleyhine konuşmadan daha fazla çalışılması gerektiğini de vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, “Başkalarının eksikliği bize bir şey kazandırmaz. Başarıdan başarıya koşmalıyız ki, başkaları bizi anlatmalı. Bunun için bulunduğunuz okulların ve imkanların kıymetini bilin” dedi. KAYSERİ’Yİ TANIYANLARA ANINDA BİSİKLET

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kariyer Günleri’nde öğrencilere de Kayseri ile ilgili çeşitli sorular yöneltti. Başkan Büyükkılıç, Makarr-ı Ulema ve Kültepe ile ilgili soruları bilen iki öğrenciye bisiklet sözü verdi ve daha toplantı bitmeden bisikletleri aldırarak öğrencilere hediye etti. Başkan Memduh Büyükkılıç, konferansı sırasında gençlerin sorularını ve taleplerini de cevaplandırdı. Başkan Büyükkılıç’a konferans sonrası Bünyan Halk Eğitim Merkezi öğrencilerinin kök boyadan dokudukları seccade hediye edildi.

 

HABER MERKEZİ

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV