banner87
22 Temmuz 2018 Pazar

OLMAYAN BAŞHEKİMLİĞE DÖNDÜ

Dr. Mustafa Demirel göreve iade edildi ama başhekimlik makamı kalmadı

14 Eylül 2017 Perşembe 07:51
Bu haber 881 kez okundu
 OLMAYAN BAŞHEKİMLİĞE DÖNDÜ

Nuh Naci Yazgan Göğüs hastanesi Başhekimliği görevinden katıldığı miting gerekçesiyle görevinden alınan Dr. Mustafa Demirel, göreve iade edildiğini açıkladı. Dr. Demirel, adalet geçte olsa tecelli eğitini ve olmayan başhekimliğe dönme kararı verildiğini ifade etti.

Uzman Dr. Mustafa Demirel, sosyal medya üzerindeki hesabından verdiği hukuk mücadelesi ile ilgili sonucunu paylaştı. Kısa zaman öncede FETÖ’den gözaltına alınarak serbest bırakılan Dr. Demirel, alındığı göreve yıllar sonra geri döndüğünü duyurdu.

Dr. Mustafa Demirel, hukuki süreçle ilgili şu bilgileri paylaştı:

“2011 yılında TTB’nin mitingine katılmamı bahane edip kumpas kuran, Nuh Naci Yazgan Göğüs Hastanesi Başhekimliği görevinden alanlarla adalet önündeki mücadelemiz sonuçlandı.
Ne yazıkki o dönemde idarecilik yapanların başta sağlık müdürü ve başhekimlerin tamamı FETÖ operasyonları kapsamında ya açığa alındı yada hapse mahkum oldular. O dönemde İşçi Partili olmakla suçlandık. Fetö’cülerle hiç yıldızımız barışmadı. Görevden alındığımızda yıl 2011’de, gazeteci arkadaşlar, ‘Sağlığı kim yönetiyor, bakanlık mı Fetö mü?’diye manşetler atılmasına rağmen kimse oynanan oyunu görmedi. 15 Temmuz'da vatan hainleri yüzlerini gösterdiler. Bu süreçte bana destek veren başta Türk Toraks Derneği Başkanı Prof. Dr. Feyza Erkan hocama yönetimine Kayseri Tabip Odasına şükranlarımı sunarım. Adalet geçte olsa tecelli etti, olmayan başhekimliğe dönme kararı verildi. Ne diyelim sağlam duvar sallanır yıkılmaz.”

2011 yılında bu yana sağlıkta yapılan bazı değişiklikler sonrasında, adı geçen hastanedeki başhekimlik görevi sonlandırılmış ve devlet hastanelerinin geneline bakan bir kişi görevlendirilmişti. 

HABER MERKEZİ

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV