banner87
26 Mart 2019 Salı

ÖLÜMLÜ KAZA SAYISI AZALDI

Ramazan bayramı tatili süresince polisinde aldığı tedbirlerde büyük fayda sağladı ve ölümlü trafik kazası sayısı bir önceki yıla göre ciddi oranda azaldı.

22 Haziran 2018 Cuma 07:31
Bu haber 511 kez okundu
ÖLÜMLÜ KAZA SAYISI AZALDI
Haberici -->

Ramazan bayramı tatili süresince polisinde aldığı tedbirlerde büyük fayda sağladı ve ölümlü trafik kazası sayısı bir önceki yıla göre ciddi oranda azaldı. Tatil süresinin kısa olması da ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarının azalmasında etken oldu.

Emniyet müdürlüğü tarafından Ramazan bayramı tatili süresince trafik denetimleri ile ilgili yapılan açıklamada, Ramazan bayramı tatilinde günlük ortalama 66 ekip, 10 radar aracı ve 7 motorize ekibi toplam 159 personele ek olarak genel hizmet birimlerinden günlük 35 personel ile takviye edildiğini bildirdi. Ayrıca Büro işlerinde görevli trafik personellerinde ekiplerde görevlendirildi.

Müdürlükten yapılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi;

“14 Haziran 2018 - 18 Haziran 2018 tarihleri arasında günlük ortalama 81 ekip, 10 radar aracı ve 7 motorize ekip ve toplam 189 personel görevlendirilmiştir. Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce 20 Km’de bir ekip aracı olacak şekilde görevlendirme yapılmıştır. Yapılan denetimler sonucunda Ramazan Bayramında 14-17.06.2018 tarihleri arasında ölümlü kaza meydana gelmemiş, yaralamalı kaza sayısında bir önceki yıla göre yüzde 18’lik bir azalma, yaralı sayısında ise yüzde 13’lük bir azalma meydana gelmiştir.”

Öte yandan Şehirlerarası Otobüs Terminali kontrol noktasında Otogar ve Eğitim Büro Amirliği görevlilerince de faaliyetler bulunuldu. Yapılan faaliyetlerde, uykusuz, yorgun olarak ve yeterince dinlenmeden trafiğe çıkmamalarını, 24 saatlik süre içinde sürekli olarak 4,5 saat toplamda 9 saatten fazla araç kullanmamalarını, seyahate başlamadan önce seyahat süresince emniyet kemeri takma hususunda yolcuları uyarmalarını ve kendilerinin de takmalarını, araç kullanırken cep telefonu ile görüşememelerini, yasal limitlerdeki hızlarda araç kullanmaları uyarısında bulunuldu.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV