banner87
19 Şubat 2019 Salı

ONLAR BİZİM TURİZM ELÇİLERİMİZ

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, kentteki üniversitelerden mezun olan öğrencileri dikkat çekti

29 Haziran 2018 Cuma 07:18
Bu haber 333 kez okundu
ONLAR BİZİM TURİZM ELÇİLERİMİZ
Haberici -->

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, kentteki üniversitelerden mezun olan öğrencileri hatırlatarak, “Kayseri de yer alan üniversitelerden mezun olan tüm öğrenciler aynı zamanda Kayseri’nin asli turizm elçilerdir. Onlar bizim turizm elçilerimizdir” dedi.

Başkan Memduh Büyükkılıç, kente gelerek, mevcut olan üniversitelerin de okuyup başarı ile mezun olan öğrencilerin Kayseri ilini doğal güzelliklerini, tarihini ve turistlik ile ören yerleri hakkında bilgi sahibi olduklarını ve bu neden ile memleketlerinde Kayseri’den övgü ile söz edeceklerini ifade etti.

Başkan Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgi olarak şu açıklamalarda bulundu:

“Son günlerde üniversitelerimizin fakültelerinden mezun olan öğrencilerimizin mezuniyet törenlerine iştirak ediyor ve onlar ile gurur duyuyoruz. Çünkü onlar geleceğimiz ve aydınlık Türkiye’nin birer neferi olarak iş hayatına katılacaklardır. Türkiye’miz 2023 yılı hedeflerine gençlerimizin sayesinde ulaşacaktır. Fakültelerinden mezun olan her öğrenci Kayserimizin kültür ve sosyal yaşamını öğreniyor, yiyecek kültürümüzün ürünlerini tadıyor, tarihi ve doğa güzellikler ile dolu alanlarımızı geziyor, Erciyes Dağı ve Kış Sporları merkezinde kışın spor yapıyor, Sanayi tesislerimiz hakkında bilgileniyor dolayısı ile Kayserimizi her yönü ile tanıyor. Bundan böyle gerek kendi memleketlerinde gerek ise, iş hayatına Anadolu’nun her köşesinde başladığında Kayserimizden övgü ile söz edeceklerdir.  Şehrimizdeki tahsil süresindeki edindikleri izlenimleri anlatarak gönüllü turizm elçilerimiz olacaklardır. Kendilerini mezuniyetlerinden dolayı kutluyorum.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV