banner167
banner182
20 Haziran 2021 Pazar

“ONLARI ÖNEMLİ MAKAMLARA GETİRMEMELİYİZ”

İl Müftüsü Şahin Güven açıklama yaptı

19 Temmuz 2017 Çarşamba 00:22
Bu haber 693 kez okundu
“ONLARI ÖNEMLİ MAKAMLARA GETİRMEMELİYİZ”
Haberici -->

İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, yaptığı açıklamada, “Onları, önemli makam ve mevkilere getirmemeli ve onları sürekli kontrol altında tutmalıyız. Böyle olursa o kişiler, büyük zararlar veremezler” dedi.

İl Müftülüğü ve Kayseri Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün organizesiyle gerçekleştirilen “15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü” konulu konferans, İl Müftülüğü konferans salonunda gerçekleşti.

Programa, İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, Kayseri Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Arslantürk, Denetim Serbestlik Müdürü Vekili ve Müdür Yardımcısı Can Deveci, kurumların personelleri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunun olduğu, İstiklal Marşı’nın okunduğu ve Kur’an-ı Kerim tilavetinin yapıldığı programda, ilk konuşmacı Başsavcı Vekili Arslantürk idi. 15 Temmuz 2016 gecesinde insanlarımızın umutlarına, hayallerine, özgürlüklerine pranga vurulmak istendiğini ifade ettikten sonra konuşmasını şöyle sürdürdü:

“O gece, elleri silahlı karanlık adamlar, her gün gelip geçtiğimiz caddeleri, oyun alanlarını, yollarımızı, parklarımızı, okullarımızı kesmiş harami gibiydiler. Yunus Emre’den, Mevlana’dan, Hacı Bektaş’tan, Hacı Bayram Veli’den, Pir Sultan Abdal’dan, Kocasinan’dan beslenen bu toprağın evlatları, zalimlere karşı hem istiklal hem de istikbal için yola çıkmışlardı. Bütün bir dünya, Türk milletinin yurduna nasıl sahip çıktığına o gece, her defasında olduğu gibi bir kez daha şahit oldu. İşte bu yüzden hepimiz, bugünü hatırlamak zorundayız. Bugünü hatırlamak, ayakta durmak demektir. Bugünü hatırlamak, geçmişi ve geleceği sevmek ve mücadele etmek demektir. Çünkü hatırlamak, vatanı savunurken, bütün varlığıyla orada olmaktır.”

Arslantürk’ün ardından konuşma yapan İl Müftüsü Güven, konuşmasında, darbe girişiminde bulunanların hesaplarını Yüce Allah’ın tersine çevirdiğini vurguladıktan sonra, sözlerine şöyle devam etti:

“Onlar, bu ülkenin düşmanları olan o hainler; dış ülkeleri ayarladılar, uluslararası güç odaklarını ayarladılar, içimizdeki hainleri ayarladılar, diğer terör örgütleriyle işbirliği içerisine girdiler ama Yüce Allah’ı ve bu milleti hesaba katmadılar. ‘Caminin bahçesindeki lojmanından çıkıp da camisine namaz kıldırmaya bile gidemez’ denilen imamlar, o gece, ülkemiz genelindeki 90 bin camimizde sala okudular. Ezanlarımızın ve salalarımızın ne kadar diriltici bir ruha sahip olduğunu o gece en iyi bir şekilde anladık. Olayın duyulmaya başladığı ilk saatlerde Kayseri meydanında toplanan insanların sayısı birkaç bin iken, Diyanet İşleri Başkanımızın çağrısıyla ülke genelinde okunmaya başlayan ezan ve salalardan sonra, meydan dolup taşmaya başlamıştı. Bu manzara, bütün illerimizde ve ilçelerimizde hep aynı olmuştur.”

“Yaşanan olaylardan ibret alıp değerlerimize sahip çıkmalıyız. İhanet şebekelerine karşı uyanık olmalıyız” diyen Güven, “Onları, önemli makam ve mevkilere getirmemeli ve onları sürekli kontrol altında tutmalıyız. Böyle olursa o kişiler, büyük zararlar veremezler” dedi.

Konuşmaların sonrasında, İl Müftülüğü İlahi ekibinin verdiği ilahi konseri dinlendi. Programın sonunda, misafirlere, İl Müftülüğü bir paket halinde hazırladığı kitap seti hediye edildi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV