banner153
02 Haziran 2020 Salı

ORAN’DA ÖDÜL TÖRENİ

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) ve Erciyes Teknopark iş birliğiyle düzenlenen Benim İşim Girişim Yarışmasının II. Dönem finali ve ödül töreni gerçekleştirildi.

05 Ekim 2019 Cumartesi 07:19
Bu haber 232 kez okundu
ORAN’DA ÖDÜL TÖRENİ
Haberici -->
Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) ve Erciyes Teknopark iş birliğiyle düzenlenen Benim İşim Girişim Yarışmasının II. Dönem finali ve ödül töreni gerçekleştirildi.

Finalde jüri değerlendirmesi sonrasında kazanan ilk 3 girişimci ekip belirlenerek ödülleri takdim edildi. Törende konuşma yapan ORAN Yönetim Kurulundan Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, giderek bilinirliği artan yarışmanın III. Dönem başvurularının ekim ayında başlayacağını belirtti.

Yarışmanın birincisi “Parmak Kontraktürü Açma Cihazı” projesi ile DVC Grup ekibi oldu. “Multiplayer Bulmaca Oyunu” projesi ile TRD GAME ekibi ikinci, “STEM Eğitim Platformu” projesi ile STEM Fabrikam ekibi üçüncü oldu. “Soba ve Doğalgaz Zehirlenmeleri İçin Erken Uyarı Sistemi” projesi ile  CANKAT.İ.O ekibi ise jüri özel ödülünün sahibi oldu.

Ekim 2017 tarihinde ORAN ve Erciyes Teknopark A.Ş. bölgede teknoloji tabanlı girişimciliğin yaygınlaştırılması ve teşvik edilmesi adına “Benim İşim Girişim” yarışmasının düzenlenmesi konusunda iş birliği protokolü imzaladı. Yarışmanın II.dönemine başvuran 241 proje arasından 160 başvuru ön elemeyi geçerek girişimcilik kampına katılma hakkı elde etti. Girişimcilik kampındaki eğitimlerin ardından 40 ekip tekrar jüri karşısına geçti ve “Sağlık Teknolojileri, Nesnelerin Interneti, Giyilebilir Teknoloji, Sanal Gerçeklik, Eğitim Teknolojileri ve Oyun Tasarımı” alanlarında çalışacak 9 girişimci ekip prototip desteği almaya hak kazandı. Sekiz ay boyunca yaptıkları çalışmalar sonrasında 9 girişimci ekibin final töreninde projelerini başarıyla sundular.

 

Jüri değerlendirmesinden geçen 9 ekipten ilk 3’ünün belirlendiği ödül töreninde konuşma yapan Kayseri Valisi ve ORAN Yönetim Kurulu üyesi Şehmus Günaydın, “Üretmek için yeni fikirlerin olması gerekir. Dünyada rekabet edebilmek için teknolojimizin sürekli gelişmesi gerekir. ORAN ve Erciyes Teknopark iş birliği ile iki yıldır çok güzel bir çalışma yapılmaktadır. Hayallerinizin gerçeğe dönüşmesinde fırsatlar veriyoruz. Burada kaybetseniz de vazgeçmek yok. Rakamlar bizlerin sürekli yeni girişimcilere ihtiyacımız olduğunu gösteriyor. Bunu araştırarak, yarışmalar düzenleyerek ve gençlerin önünü açarak gerçekleştirebiliriz. Dereceye giremeyenlerin üzülmeyip, kendilerini yenileyip yeniden denemeleri gerektiğini düşünüyorum. Bizler bir araya gelerek, tarih boyunca müthiş başarılara imza atmışız. Yine bunu yaparak, kurumlar arası koordinasyonu arttırarak Kayseri ve Türkiye için yeni heyecanlar ortaya atacağız” dedi.

 

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV