banner153
02 Haziran 2020 Salı

ORDUMUZUN SONUNA KADAR YANINDAYIZ

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’de Fırat’ın doğusuna yönelik, başlattığı ‘Barış Pınarı Harekatı’nı sonuna kadar desteklediklerini açıkladı.

11 Ekim 2019 Cuma 07:01
Bu haber 258 kez okundu
ORDUMUZUN SONUNA KADAR YANINDAYIZ
Haberici -->
Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’de Fırat’ın doğusuna yönelik,  başlattığı ‘Barış Pınarı Harekatı’nı sonuna kadar desteklediklerini açıkladı.

KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden aldığı yetki ve Başkomutanı’ndan aldığı talimatla,   Suriye’de Fırat’ın doğusuna yönelik başlattığı ‘Barış Pınarı Harekatı’na her manada desteklerinin tam olduğunu belirtti.Gülsoy,  “Her vesile ile Suriye’nin toprak bütünlüğüne vurgu yapan devletimizin ve hükümetimizin, bu temel prensipten hareketle, sınırımızın yaklaşık 450 Km’lik kısmında oluşturulmak istenen ‘terör yapılanmasına ve devletine’ asla izin vermeyeceğimizi tüm dünyaya bir daha gösterdik” şeklinde konuştu.

KTO Başkanı Ömer Gülsoy’un konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklama şöyle;

“PKK terör örgütü ile yurt içinde sürdürülen başarılı mücadele, Irak’ın kuzeyinde ‘Pençe’ adı verilen 3 harekâtla perçinleştirilmiştir.Yine Suriye’nin batısında Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı Harekâtı ile yaklaşık 400 KM’lik bir sınırda  PYD adı verilen PKK’lılar inlerinde imha edilerek temizlenmiştir. Yüz yılı aşkın süredir bizim coğrafyamız üzerine hesap yapanlar, Suriye’de adına güya  ‘Demokratik Güç’ dedikleri PKK yapılanması ile 450 km’nin üzerindeki sınırımızda bir PKK devleti kurdurmak istemektedir. Sözde müttefiklerimiz bu teröristlere 30 bin tır silah yardımı yapmış ve her türlü eğitimi vermiştir. Ve bugün geldiğimiz noktada TBMM’de grubu bulunan 4 siyasi partimizin kahraman ordumuza verdiği ‘sınır ötesi harekat yetkisi’ ve ‘Başkomutan sıfatıyla’ Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı çerçevesinde Kahraman Ordumuz havadan ve karadan  Fırat’ın doğusuna yönelik  ‘Barış Pınarı Harekatı’nı başlatmıştır. Türkiye,  Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği,   ‘Yurtta Sulh, Dünyada Sulh’ anlayışı ile sınırımızda bir ‘güvenlik koridoru’ oluşturacak, bu bölgeyi terörden temizleyecek ve ülkemizde bulunan 2 milyon kadar Suriyeli mültecinin de bu bölgeye yerleşmesini sağlayacaktır.”

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157