banner87
banner151
21 Ocak 2019 Pazartesi

ORGANİK ERİŞTE SATIŞTA

KAÇEM organik buğday unu kullanılarak üretilen erişte ve çorbalıklar Ramazan ayında satışa sunuldu.

18 Mayıs 2018 Cuma 04:04
Bu haber 502 kez okundu
ORGANİK ERİŞTE SATIŞTA
Haberici -->

Kadın Çiftçiler Ekolojik Eğitim ve Üretim Merkezi’nde (KAÇEM) organik buğday unu kullanılarak üretilen erişte ve çorbalıklar Ramazan ayında satışa sunuldu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “KAÇEM, Bakanlığımız Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığınca "Özel projeler" kategorisinde desteklediği; Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığınca  "Kadın Çiftçiler Tarımsal Yayım Projesi" çalışmaları kapsamında İl Müdürlüğümüzce yürütülen projedir. Büyükşehir Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kaptar Derneği'nin ortak olarak yer almaktadır” ifadelerine yer verildi.

Projenin önemli getirileri olduğuna dikkat çeken İl Müdürlüğü yetkilileri, “İlimizde kadınlarımıza yönelik olarak yürüttüğümüz bir çalışmadır. Bu proje de yer alan çiftçi kadınlarımız  "Bir elin nesi var, iki elin sesi var" ilkesinden hareket ederek, güçlerini birleştirip bir sinerji yaratmak gayesiyle, KAÇEM Kadın Girişimcilik Üretim ve Satış Kooperatifini 2018 yılının Ocak ayında kurmuş olup; Üretim izni aldıkları tesislerinde sezonun ilk ürünlerini işlemeye başladılar. Bu kapsamda ilk organik çileklerden hem reçel hem de marmelatlarını yaparak tüketicilerin kullanımına hazır hale getirdiler. Bunun yanı sıra organik tam buğday unu kullanarak ürettikleri erişte ve çorbalıklarını da Ramazan ayı boyunca tüketicilerin beğenisine sunuluyor” denildi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV