banner167
banner182
23 Haziran 2021 Çarşamba

ORGENERAL HULUSİ AKAR CAMİİ AÇILDI

Büyükşehir Belediyesi’nin yeniden düzenlediği, Türkiye’nin en temiz ve en yeşil parkı haline gelen Asri Mezarlık’taki Orgeneral Hulusi Akar Camii Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla ibadete açıldı.

14 Ekim 2018 Pazar 12:33
Bu haber 1106 kez okundu
ORGENERAL HULUSİ AKAR CAMİİ AÇILDI
Haberici -->
Büyükşehir Belediyesi’nin yeniden düzenlediği, Türkiye’nin en temiz ve en yeşil parkı haline gelen Asri Mezarlık’taki Orgeneral Hulusi Akar Camii Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla ibadete açıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, mimarisi ve akustiği ile mükemmel bir eser olan camide Kuran-ı Kerim okudu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Meydanı’ndaki toplu açılış töreninin ardından Asri Mezarlık içine Milli Savunma Bakanımız Hulusi Akar ve ailesi tarafından yapılan Orgeneral Hulusi Akar Camii’ne geçti.

“SADELİĞİN ASALETİ”

Camiinin ibadete açılışı nedeniyle yaptığı konuşmada cami önündeki musalla taşını göstererek sonunda herkesin musalla taşına konacağını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, önemli olanın yaşarken herkesin duasını alacak eserler bırakmak olduğunu söyledi. Kayseri’nin hayırseverliği üzerinde duran Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın yaptırdığı caminin fiziki özellikleri hakkında bilgi verdi. Cenaze kılma alanı 5 bin kişilik olan Selçuklu mimarisinden esinlenerek yapılan caminin yapımında tamamen doğal malzeme kullanıldığını vurgulayan Başkan Çelik, caminin sadeliğin asaletini gösterdiğini kaydetti ve camiyi yaptıran Hulusi Akar’a teşekkür etti.

“ALLAH HAYIRLARIMIZI KABUL ETSİN”

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da konuşmasında, açılışa katılımlarından dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ederek, “Allah hayırlarımızı kabul etsin. Anne ve babamın da yattığı mezarlıktaki tüm hemşehrilerime Allah’tan rahmet diliyorum. Allah hepimizin sonunu hayreylesin” diye konuştu.

“BÜYÜLEYİCİ BİR CAMİ OLMUŞ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Orgeneral Hulusi Akar Camii’nin yerel bir mimari olması nedeniyle büyüleyici olduğunu belirtti. Burasının sadece bir cami değil, kabristan içinde bir külliye halinde olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İşte hayat, musalla taşı ve kabristan. Gideceğimiz yer kabristan. Bu yüzden baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş diyeceğiz. Yaptığımız güzel işlerle kalacağız. Hayırlı evlatlar, hayırlı eserler yapma gayretinde olalım. Bu kabristanda Hulusi Paşamızın anne, babası var. Onlara, kabristandakilere, şehitlerimize Fatihalar okuyacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının ardından dualar yapıldı ve Orgeneral Hulusi Akar Camii ibadete açıldı. Açılışın ardından camiyi gezen Cumhurbaşkanımız Erdoğan, cami içinde Kuran-ı Kerim okudu.  

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV