banner167
banner182
29 Kasım 2021 Pazartesi

ÖRNEK OLACAĞIZ

Kocasinan Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ahmet Çolakbayrakdar, yeni dönemde ‘Çevreye Saygılı, Benzersiz ve Akıllı Şehirler’ konu başlığıyla Kayseri’yi daha da güzelleştireceklerini ve şehrin kültürüne uygun yeni yaşam alanlarıyla Türkiye’ye örnek olacaklarını söyledi.

27 Mart 2019 Çarşamba 10:22
Bu haber 667 kez okundu
ÖRNEK OLACAĞIZ
Haberici -->
Kocasinan Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ahmet Çolakbayrakdar, yeni dönemde  ‘Çevreye Saygılı, Benzersiz ve Akıllı Şehirler’ konu başlığıyla Kayseri’yi daha da güzelleştireceklerini ve şehrin kültürüne uygun yeni yaşam alanlarıyla Türkiye’ye örnek olacaklarını söyledi.

Kocasinan Belediyesi’nin yaptığı proje ve uygulamalarla Türkiye’ye örnek teşkil etmesinin gurur verici olduğunu belirten Başkan Çolakbayrakdar, vatandaşların teveccühü ile yeni dönemde de hız kesmeden farklı çalışmaları hayata geçireceklerini ifade etti. Hayata geçirilmesi düşünülen yeni projeler hakkında bilgi veren Başkan Çolakbayrakdar, özellikle ‘benzersiz şehirler’ konu başlığıyla tarihi yapıları ve mekanları şehrin gündelik hayatının ayrılmaz parçası haline getirerek, gelecek nesillere aktarılacağını vurgulayarak, “Özellikle şehrin yaşam kültürüne uygun yeni alanlar planlıyoruz. Kadim Erkilet’e Arabidin Projesiyle mahallemiz doğal yapısıyla uygun olarak yeniden inşa edilecek. İçerisinde sosyal donatıların, iş merkezlerinin ve yaşam alanlarının olacağı projemiz, tüm Türkiye’ye örnek olacak. Erkilet, tarihle iç içe doğal dokusu korunarak cazibe merkezi haline dönüşecek. Diğer yandan ise Hoca Hasan Medresesi’ni projelendirdik. Medrese aslına uygun yapıldıktan sonra gençlerimizin ve entelektüel camianın uğrak mekanı olacak. Birlik Hamamı’nı da aslına uygun şekilde bir hamam müzesi olarak inşa edeceğiz. HıdıRellez Gök Gözlem Evi Projesiyle Erkilet’in tepesinde Hızır ve İlyas köşkü diye bilinen yerle ilgili Vakıflar Bölge Müdürlüğümüzle görüştük. Buranın restorasyonunu biz yapacağız. Gök Gözlem evi olarak tarihi miraslarımıza katıp, burasını şehrimizin kullanımına açacağız. Doğa Köy Projesi ile doğayla iç içe, huzuru soluyacağınız doğal bir ortam sunacağız. Baraj kenarında Çevril ve Taşhan Mahallelerinin bulunduğu o bölgede farklı ebatlarda yaşam bölgesi projesini hazırladık. Çocuklarımız için ise Trafik Eğitim Parkı projesini hizmete sunacağız. Çocuklarımıza trafik eğitiminin verilebileceği bir alan inşa edeceğiz. Böylelikle şehrin doğal, tarihi ve kültürel değerlerine de sahip çıkmış oluyoruz ve bu anlamda farklı hizmetler sunacağız. Bu doğrultuda yaptığımız çalışmalar, geçmişimizi geleceğe taşıma noktasında önemli bir yer tutmaktadır” ifadelerini kullandı.

Akıllı şehirler projesinin çevre ve toplumu olumlu etkileyen teknolojik bir şehir konsepti olduğunu vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, “Projemizde, Akıllı Aydınlatma, Akıllı Atık Yönetimi ve Akıllı Belediyecilik Hizmetleri yer alıyor. Elektrik şebekesi ve kablosuz haberleşme kullanılarak geliştirilen akıllı aydınlatma sistemi, dış mekanlarda yoğunluğa göre artan ve azalan sokak lambalarıyla birçok kolaylık ve tasarruf imkanı sağlayacak. Akıllı Atık Yönetimi’nde kablosuz haberleşme ağlarını kullanarak, yer altı ile yer üstü atık toplama veya çöp konteynerlerinin içini ölçümleyip, merkezi sisteme rapor vererek, çöp toplama araçlarının rotalarını akıllı bir şekilde çizmelerini ve böylelikle yakıt tasarrufu sağlayacağız” dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV