banner87
banner151
21 Ocak 2019 Pazartesi

ÖRNEK YIKIM, HIZLI YATIRIM

Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’ye örnek yatırım ve hizmetlerine kaçak binaların yıkımına da ekledi.

28 Mayıs 2018 Pazartesi 11:09
Bu haber 411 kez okundu
ÖRNEK YIKIM, HIZLI YATIRIM
Haberici -->
Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’ye örnek yatırım ve hizmetlerine kaçak binaların yıkımına da ekledi. Eski adıyla Tavlusun Caddesi’nde yolun genişleme alanında olan binalar vatandaşların rızası alınarak birbiri ardına yıkılıyor. Böyle bir binanın yıkımına Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ile Enerji ve Tabi Kaynaklar Eski Bakanı Taner Yıldız da katıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi; olaysız, engelsiz, barikatsız, polisin güvenlik tedbiri almadığı bir yıkım daha gerçekleştirdi. Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı adını verdiği Yıldırım Beyazıt Mahallesi, Tavlusun Caddesi’nde yol güzergahında bulunan evlerin yıkımına devam edildi.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ile birlikte yıkım çalışmasını takip eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı’nın 50 metre genişliğinde 14 kilometrelik bir yol olacağını söyledi. Yol üzerindeki kaçak yapıların hukuki süreçle uzun yıllar yıkılamayacağını; ancak hak sahiplerinin rızasıyla anlaşarak buradaki sorunu 1-1,5 ayda çözdüklerini ifade eden Başkan Çelik, “50 metrelik yol hareketliliğin dört unsuru için planlandı. Yayalar ve bisikletliler en dışta, ortada raylı sistem, kenarlarda lastik tekerlekli araçlar olacak. Kısa sürede öncelikle yolun altyapısını tamamlayacağız ve hemen ardından yolun yapımına başlayacağız” dedi.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız da, yapılan çalışmaların hayırlı olması temennisinde bulunarak “Kayserili hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum. Kayseri’nin rahat yaşanabilir şehir olmasına katkınız nedeniyle tebrik ediyorum. Vatandaşlarımızın da sulh yoluyla mahkemeye gitmeden anlaşması çok önemli. Ortak akıl burada işliyor. Başkanımız da bu aklı yönetiyor. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Açıklamaların ardından binanın yıkımına başlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, kepçeyi kullanarak yıkıma bizzat katıldı. Çevre sakinlerinin tozdan etkilenmemesi için su sıkılarak yıkım gerçekleştirildi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV