banner87
21 Temmuz 2019 Pazar

ORTAK AKILLA GÜÇLÜ OLACAĞIZ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ortak akılla, çok güçlü ve geleceğe yön veren bir Kayseri hedeflediklerini belirtti.

12 Nisan 2019 Cuma 10:33
Bu haber 174 kez okundu
ORTAK AKILLA GÜÇLÜ OLACAĞIZ
Haberici -->
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ortak akılla, çok güçlü ve geleceğe yön veren bir Kayseri hedeflediklerini belirtti.

Radisson Blu Hotel’de gerçekleştirilen Marketing Türkiye ile Marketing ve Management İnstitute tarafından düzenlenen İnteraktif Pazarlama Zirvesi’nde bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, önce Kayseri’den bahsetti ve Kayseri’nin 6 bin yıllık ticari geçmişi olan uygarlıklara ev sahipliği yapmış, hoşgörünün ve markaların merkezi ve medeniyetlerin Başkenti olduğunu söyledi.

Kayseri’de 10 yıldır var olan ve her geçen gün geliştirilen coğrafi bilgi sistemleri altyapısı üzerinde kurulan bir akıllı şehircilik yaklaşımı olduğunu vurgulayan Başkan Büyükkılıç, “Bu ekosistemde merkezinde vatandaşlarımızın yer aldığı ve Büyükşehir Belediyemiz önderliğinde Kayseri’nin geleceğine yön veren üniversitelerimiz, teknokent ve ar-ge merkezlerimiz, özel sektörümüz, ilçe belediyelerimiz ve diğer kamu kurumlarımızın ortak çalışma ve iş görme mantığında hareket etmekteyiz. Bu kapsamda öncelikle vatandaşlarımızın şehrimizin veya günlük yaşam kalitemizi etkileyen unsurların daha iyi hale getirilmesi için kurumlarımız ve belediyelerimiz araştırma yapmakta, bu araştırma sonucu ihtiyaçlar belirlenmekte, bunun akabinde akillikayseri.com veya smartkayseri.com adını verdiğimiz web sitesinden bu ihtiyaçlar sisteme girilmektedir. Öncelikle yerli çözüm arayışları ve araştırmaları için yine bu sistem üzerinde üniversitelerimiz, akademisyenlerimiz, teknokent ve ar-ge firmaları konu ile ilgili çözüm odaklı bir çalışma içine girmektedirler” dedi.

Büyükkılıç, “Bunlarla birlikte önümüzdeki süreçte; Tüm yönetim dinamiklerimiz teknolojiden en iyi şekilde fayda sağlayan bir yapıya dönüşecektir. Öncelikle bu yıl içinde Kayseri’de geniş katılımlı bir “Akıllı Şehir Çalıştayı” yapacağız. Bu çalıştay neticesinde önceliklerimiz, otansiyelimiz ve hayallerimizi ortaya koyup bir vizyon çizeceğiz. Bu vizyon şehrin tüm dinamikleri ile ortak akılla birlikte Kayseri’yi geleceğe taşımak için bir yol haritası olacak. Büyükşehir belediyemiz başkanlığında bir yürütücü heyet oluşturulacak. Kayseri’den akademisyen ve teknokent yetkililerinin de olduğu bir danışma kurulu oluşturulacak. Şehrimizin geleceğine ilişkin çıkan kararlar proje zaman takvimine bağlanarak adım adım gerçekleştirilecek. Belediyemize ait Kcetaş ve Kepsaş şirketi yönetimindeki Elektrik direkleri, sensörlerin altyapısını oluşturacak bu direkler üzerine uygun yerlere ve uygun miktarda trafik, gürültü,  ses, hava kalitesi, sıcaklık, basınç, güneş ışınları, gibi farklı ihtiyaçlara yönelik sensörler kurulacak. Şehir içinde uygulanan yöntem ve çözümlerin sergilendiği ve özellikle bu yönde vatandaşların öğrencilerin ziyaretleri ile ilham kaynağı oluşturacak "Kayseri Akıllı Şehir uygulamaları Merkezi" kurulacak. Bu merkeze il dışından veya yurtdışından gelen misafirler ziyareti ile farkındalık sağlanacak, diğer şehirlere örnek teşkil edilecek, şehrin prestijini arttıracak” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV