banner87
26 Mart 2019 Salı

ORTAK ODA-BORSA TOPLANTISI YAPILDI

Kayseri Ticaret Odaları, Kayseri Sanayi Odası ve Borsa Ortak Toplantısı Kayseri Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleşti.

12 Temmuz 2018 Perşembe 07:12
Bu haber 203 kez okundu
ORTAK ODA-BORSA TOPLANTISI YAPILDI
Haberici -->
Kayseri Ticaret Odaları, Kayseri Sanayi Odası ve Borsa Ortak Toplantısı Kayseri Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleşti. Toplantıya, Kayseri Ticaret Odası (KTO), Kayseri Sanayi Odası (KAYSO), Kayseri Ticaret Borsası (KTB), Develi, Yahyalı ve Bünyan Ticaret Odaları Meclis Başkanları, Yönetim Kurulu Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri ile Genel Sekreterleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan KTO Başkanı Ömer Gülsoy, Odalar ve Borsanın toplantıya yüksek oranda katılım sağlamalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “İlkini gerçekleştireceğimiz ortak toplantımıza ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyorum. Hepimiz yoğun bir seçim süreci atlattık.  Üyelerimizin gerek şahsımıza gerekse yönetimimize gösterdikleri teveccühlerle şehrimize hizmet etmek için göreve geldik. Sadece yenilenen yönetim ve meclislerimizle değil gerek şehrimizde bulunan odalar ve borsamız gerekse diğer kamu kurum ve kuruluşlarımız ile iş birliği ve uyum içerisinde çalışarak şehrimizi daha iyi noktalara getireceğimize inanıyorum. Odalarımız ve borsa arasındaki birlik beraberlik ve uyum şehrimize de yansıyacaktır. Her yerde üzerine basa basa söylediğim gibi birlikte güçlüyüz. Bu gücü şehrimize yansıtırsak ne mutlu bize” ifadelerini kullandı.

Toplantı da Gülsoy’un yanı sıra Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Kayseri Sanayi OdasıYönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci ve Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamışta konuşma yaptı.

Bu toplantıya ev sahipliğinden dolayı Kayseri Ticaret Odasına teşekkür edenKAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, ”Kayseri’de Odalarımızın ve Borsamızın hep birlikte daha güçlü olacağını inanıyoruz. Bütün resmi ve özel kurumlar, sivil toplum kuruluşları, odalar ve borsamız olarak Kayseri’yi ticarette, sanayide, tarım ve hayvancılıkta layık olduğu yere getirmek için bu birlik ve beraberliği devam ettirmek zorundayız.” dedi. 

Kayserili işini bilir, işini bilmekten anlatılmak istenenin, Kayserilinin ticarette girişimci, dürüst, çalışkan,maharetli ve çözüm üreten yapıda olduğudur, geçmişte bunun Kayseri’nin aleyhine durummuş gibi değerlendirilmesi ile birçok destekten faydalanamadığını belirten Başkan Büyüksimitci, ”Kayserili hakkı olan bir şey varsa hakkı olanı istiyor, hakkından bir birim fazlasını istemiyor. Bunun içinde özellikle odalarımız borsalarımızla birlikte proje geliştirerek, beraber hareket etmeliyiz. Kayseri ekonomi platformunu oluşturmamız lazım. Burada milletvekillerinin, odaların, borsanın temsilcilerinin ve başka kurumların da olduğu bir ekonomi platformu oluşturmalıyız. İnşallah bunun usul ve esasları ile ilgili beraber çalışalım. Kayseri ile ilgili mutlak surette bu çalışmanın yapılması lazım. Ama bunu bir usul çerçevesinde çok hızlı davranıp, hemen icraata geçmeliyiz” diye konuştu.

KTB Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış ise, “Odalar ve Borsayı bir araya getiren değerli Başkanım Ömer Gülsoy’a teşekkür ederim. Burada hepimizin ortak amacı, şehrimize ve ülkemize en iyi şekilde hizmet etmektir. Bu amaç doğrultusunda birlikte hareket ederek, ortak projeler yapmak, işbirliğini geliştirmek için gayret göstereceğimize inanıyor, ilki gerçekleştirilen bu toplantının yapılacak ortak işlerin başlangıcı olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmalardan sonra toplantı gündemi dâhilinde milletvekillerinin, oda temsilcilerinin, ilgili kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşan Kayseri ekonomi platformu oluşturulması;şehrin marka değerinin yükseltilmesi hususunda yeni bir havaalanı terminali, otoban bağlantıları, yüksek hızlı tren, lojistik olarak raylı sistem yapılması; devlet destek ve teşviklerden Kayseri’nin hak ettiği payı almasına ilişkin konularda istişarelerde bulunuldu.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV