banner167
banner182
19 Haziran 2021 Cumartesi

OSB’DE SU ŞEBEKESİ YENİLENİYOR

Kanalizasyon çalışmalarıda sürecek

20 Haziran 2017 Salı 03:53
Bu haber 662 kez okundu
OSB’DE SU ŞEBEKESİ YENİLENİYOR
Haberici -->

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi alt yapı çalışmaları aralıksız devam ediyor. Çalışma kapsamında ömrünü tamamlayan içme suyu boruları yenileniyor.

Organize Sanayi Bölgesi üyelerinin kesintisiz içme ve kullanma suyunu sağlama amaçlı, ekonomik ömrünü dolduran eski su şebekelerinin yenilenme çalışmaları devam ediyor.

Mayıs 2017 ayında yapımı planlanan İçme suyu Şebeke Yenileme 4. etap şebeke inşaatı ile su arızalarının da önüne geçerek, üretimde suyu kullanan firmalara kesintisiz su sağlamak projenin amaçları arasında yer almaktadır.

Yapılan bu çalışma ile ilerleyen yıllarda öneminin bir hayli artacağı içme ve kullanma suyunun kaçaklarının da minimize edilmesi hedeflendi.

Bu çalışmanın toplam şebeke uzunluğu 9 bin 400 metre olup, yaklaşık maliyeti ise toplamda 1 milyon 200 bin TL civarında.

Yine Mayıs 2017 ayında yapımı planlanan kanalizasyon ve yağmursuyu şebeke inşaatı çalışmalarına başlandı. Yeni oluşan sanayi parsellerine alt yapı hizmeti verilmek üzere yapılan çalışma Kayseri’de ilk olarak kanalizasyon ve yağmursuyu ayrı ayrı şebekesi yapılıyor.

OSB Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise, “Bu sistem ile yağmursuyu kanalizasyon suyuna karışmamış olmakta dolayısı ile arıtma tesisi temiz olan yağmur suyunu arıtmakla meşgul olmayarak israfın da önüne geçilmiş olmaktadır. Bu sayede milli ekonomiye de önemli katkı sağlanmaktadır.

Kayseri OSB’de son dönem içerisinde, 5 bin metrelik içme ve kullanma suyu şebeke hattı tamamen yenilenmiş, aşırı yağmurlar nedeniyle bazı noktalarda oluşan birikintilerin önlenmesi amacıyla 1.2 km’lik ilave bir proje uygulamaya alınmış, bölgenin arıtma girişi kanalizasyon kollektör bağlantı işi tamamlanmış, 22. cadde kanalizasyon ve yağmur suyu şebekesinin 2 bin 300 metrelik kısmı yenilenmiş, meşe üstü bölgesinin 6 bin 322 metre yağmur suyu ve kanalizasyon şebekeleri yapılmıştır” denildi. 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV