banner87
15 Aralık 2018 Cumartesi

OSB’YE YENİ YOL GELİYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, halen sahada süren yoğun çalışmaları da yerinde takip etti.

07 Mart 2018 Çarşamba 06:45
Bu haber 744 kez okundu
OSB’YE YENİ YOL GELİYOR
Haberici -->

Büyükşehir Belediyesi, Kayseri’ye şehir merkezi trafiğini rahatlatacak önemli bir yol daha kazandırıyor. Talas’ı Organize Sanayi’ye bağlayacak olan yol ve bu yolda yapılacak katlı kavşaklarla ilgili teknik toplantılara katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, halen sahada süren yoğun çalışmaları da yerinde takip etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kocasinan Bölgesi’ne kazandırdığı Bekir Yıldız Bulvarı ve Melikgazi Bölgesi’nde yapımı devam eden Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı gibi şehir merkezindeki trafiği büyük ölçüde rahatlatacak alternatif yollara bir yenisini daha ekliyor. Başkan Çelik, Talas-Hisarcık-Hacılar-OSB yolu ve bu yolda yapılacak sanat yapılarıyla ilgili teknik toplantı yaptı. Toplantıda yol güzergahı, güzergahtaki ana yollardan kesintisiz geçiş için yapılacak olan katlı kavşaklar ve diğer teknik konular ele alındı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yol açma çalışmalarına başlayan Büyükşehir Belediyesi ekiplerini de ziyaret etti ve yapılan çalışmaların son durumunu yerinde gördü.

Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, Organize Sanayi’yi Talas’a bağlayacak olan 11 kilometrelik yolla Kayseri’ye önemli bir alternatif bulvar daha kazandıracaklarını söyledi. Yolun 30 metre genişliğinde 3x3 şeritlik bir yol olacağını ifade eden Başkan Çelik, “Yolun toprak işlerine ekiplerimiz başladı ve yoğun bir şekilde çalışıyorlar. Yapacağımız yol ile Talas’tan OSB’ye gidenler ya da OSB’den Talas’a gidecek olanlar şehir içi trafiğine hiç girmeden ve yoğunluğun yaşandığı Kartal Kavşağı’nı hiç kullanmadan ulaşımlarını sağlayabilecekler. Böylece Kartal Kavşağı’nın trafik yükünü de büyük ölçüde almış olacağız. OSB’yi Hacılar ve Eskişehir Bağları üzerinden Hisarcık Yolu ve Talas’a bağlayacağımız yol üzerindeki ana arterleri köprülü kavşaklarla geçeceğiz. Bu yolu çok hızlı bir şekilde tamamlayarak halkımızın hizmetine sunmak istiyoruz” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV