banner167
banner182
30 Kasım 2021 Salı

OTOBAN YAPSANIZ NEYE YARAR

İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman, Kayserililer günü dolaysıyla açıklama yapan AK Partili Mehmet Özhaseki’ye seslenerek, “İlçelerimiz büyük göç verdi ve veriyor. Bunu önlemek için siz gençlerimizin çalışacağı hangi fabrikaları kurdunuz… Eğer yol yaptık, ulaşımı kolaylaştırdık diyorsanız, nüfuslarını kaybetmiş adete köye dönmüş ilçelerimizde yaşayan kalmadıktan sonra otoban yapsanız neye yarar ki…” dedi.

12 Şubat 2021 Cuma 19:59
Bu haber 704 kez okundu
OTOBAN YAPSANIZ NEYE YARAR
Haberici -->
İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman, Kayserililer günü dolaysıyla açıklama yapan AK Partili Mehmet Özhaseki’ye seslenerek, “İlçelerimiz büyük göç verdi ve veriyor. Bunu önlemek için siz  gençlerimizin çalışacağı hangi fabrikaları kurdunuz… Eğer yol yaptık, ulaşımı kolaylaştırdık diyorsanız, nüfuslarını kaybetmiş adete köye dönmüş ilçelerimizde yaşayan kalmadıktan sonra otoban yapsanız neye yarar ki…” dedi.

“Her yıl yılın 38’nci günü Kayserililer günü olarak kabul ediliyor. Öncelikle tüm hemşerilerimizin Kayserililer gününü kutluyorum” diyen Ataman, Kayseri’nin sıkıntılarını anlatarak, AK Partili Mehmet Özhaseki’ye seslendi.  Atan, “Bu iktidarın maalesef kırsal göçü önleme ile ilgili bir planının olmadığı gibi, kırsal bölgeleri sanki boşaltma planı var gibi. İlimiz teşvik kapsamı dışında, çevre illerimiz teşvik alırken bizim ilimiz maalesef bu teşviklerden mahrum. Tarım ve hayvancılık ile ilgili bir çalışma yok,  çiftçinin traktörüne, tarlasına ahırındaki ineğine bile haciz geliyor… Sayın Özhaseki, kırsal ilçelerimizden göçü önlemek için hangi projeyi ürettiniz, insanların doğdukları yerden, atalarının mezarlarının bulunduğu topraklardan göç etmemeleri için ne yaptınız, hangi teşvikleri getirdiniz, gençlerimizin çalışacağı hangi fabrikaları kurdunuz… Eğer yol yaptık, ulaşımı kolaylaştırdık diyorsanız, nüfuslarını kaybetmiş adete köye dönmüş ilçelerimizde yaşayan kalmadıktan sonra otoban yapsanız neye yarar ki…” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV