banner87
22 Şubat 2019 Cuma

OY BİRLİĞİYLE ONAYLANDI

Melikgazi Belediyesi’nin 2017 yılına ait bir yıllık idare faaliyet raporu oy birliğiyle onaylandı.

04 Nisan 2018 Çarşamba 07:36
Bu haber 409 kez okundu
OY BİRLİĞİYLE ONAYLANDI
Haberici -->
Melikgazi Belediyesi’nin 2017 yılına ait bir yıllık idare faaliyet raporu muhalefet partisi meclis üyelerinin olumlu görüşü sonucu oy birliğiyle onaylandı.

Melikgazi Belediye Meclisi gündeminde bulunan konuları görüşüp karara bağlamak üzere 5393 sayılı kanunun ilgili maddelerine istinaden olağan toplantısı Melikgazi Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilerek; 2017 yılına ait bir yıllık idare Faaliyet Raporunu görüşerek oy birliği ile onayladı. 

GENÇLER AYAKTA ALKIŞLANDI

Meclis Toplantısı öncesi Melikgazi Belediyesi Çocuk Meclisince 5 ayrı bölgede yapılan “İstiklal marşını en güzel okuma” yarışmasında birinci olan 5 öğrenci İstiklal marşımızı ezbere okuyarak duygusal anlar yaşanmasına vesile oldular ve tüm salondakiler bu anı ayakta alkışlayarak tebrik ettiler.

ALZHEİMER DERNEĞİNE DESTEK

Meclis Toplantısında ayrıca Kayseri Alzheimer Dernek Başkanı Dr. Hatice Kübra Şirin tarafından dernek çalışmaları ve hastalığı hakkında vermiş olduğu sunum ile devam etti. Derneğe destek amaçlı yer tahsisi yapılarak hizmetlerini sunma imkanı sağlandı. Dernek başkanı ve üyeleri başkan ile meclis üyelerine teşekkür etti. Başkan Memduh Büyükkılıç, derneğin hizmet bürosunun açılışını hep birlikte yapacaklarını belirtti.

KOMİSYON ÜYELERİ SEÇİLDİ

Meclis gündeminde yer alan ve Encümen Üyeleri, Plan ve Bütçe ile İmar, Çevre ve Sağlık ile Hukuk Komisyon Üyelerin seçimi gerçekleştirildi.

2017-2018 dönemi Meclis Komisyonlarında görev alan Belediye Meclis Üyelerine belediye çalışmalarına katkılarından, emeklerinden ve hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, bir yıl süre ile yeni seçilen meclis üyelerine yeni görevlerinde başarılar temenni etti.

BAŞKAN TEŞEKKÜR ETTİ

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Meclis toplantısında alınan kararların hayırlara vesile olmasını dileyerek “Belediye Meclisi çok yönlü bir belediyedir. Bugün hem İstiklal Marşımızı ezbere okuyan çocuklarımızı dinledik. Hem de sivil bir toplum örgütü olan Kayseri Alzheimer Derneğimizin bir sunumu ile bilgilendirildik. Bu Melikgazi Meclisinin çok yönlü ve halkın bir meclis olmasının bir göstergesidir. Bu günün yasa gereği meclis iç görev seçimleri yapılmıştır. Belediye Meclisimizin alacağı karalar ile 2018-2019 yılı çalışmamız şekillenecektir. Örnek ve referans belediye yatırımları 2018 yılında artırılarak devam ettirilecektir” dedi.

MHP grubu adına söz alan İrfan Dursun Kayseri’nin gelişimi ve kalkınması için, kamu menfaati yarına her türlü hizmet ve çalışmaya destek verdiklerini ve bundan sonrada vereceklerini ve Melikgazi’nin faydası, gelişimi ve büyümesi için her projede var olacaklarını söyledi.

AK Parti Grubu adına söz alan Serdar Altuntuğ ise, hizmet ve yatırım alanları her geçen gün büyüyen ve genişleyen bu oranda da nüfusu artan belediyenin yine örnek çalışmalar sergileyeceğini söyledi.

Başkan Memduh Büyükkılıç, 19 yıldır yapılan Sayıştay ve mülkiye denetimlerinde en ufak bir yanlışlığın olmamasından mutlu olduklarını, meclis kararlarında hep oybirliği ile karar alınmasının Melikgazi‘yi örnek ve referans belediye yaptığını sözlerine ekledi.

Yapılan Meclis Toplantısında gündem de 11’si ek olmak üzere toplam 35 madde görüşüldü. 21 madde ilgili komisyonlara havale edilirken, 14 madde tek tek oylanarak karara bağlandı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV