banner87
22 Şubat 2019 Cuma

ÖZDEMİR, AK PARTİ VEKİLLERİNİ UYARDI

MHP Kayseri Milletvekili 1. Sıra Adayı İsmail Özdemir’de bir açıklama yaparak Cumhur İttifakı konusunda değerlendirmelerde bulundu ve uyardı.

13 Haziran 2018 Çarşamba 03:37
Bu haber 1027 kez okundu
ÖZDEMİR, AK PARTİ VEKİLLERİNİ UYARDI
Haberici -->
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin AK Parti milletvekili adaylarına yönelik yaptığı “Kendinize dikkat edin, fitneye düşmeyin “ açıklaması üzerine MHP Kayseri Milletvekili 1. Sıra Adayı İsmail Özdemir’de bir açıklama yaparak Cumhur İttifakı konusunda değerlendirmelerde bulundu ve uyardı.

İsmail Özdemir, AK Parti milletvekili adaylarına seslenerek “Kripto kalmış çevrelerin sözleriyle hareket etmek yerine, Sayın Cumhurbaşkanımızın görüş ve ölçülerini esas alsınlar” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 7 Haziran’da Kayseri Kadir Has Kongre Merkezi Spor Salonu'nda düzenlenen '24 Haziran Yeni Bir Doğuş Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Neden, Nasıl' temalı Kayseri Bölge Toplantısı'na katılmıştı. Bahçeli konuşmasının sonunda sert sözlerle Ak Parti milletvekillerini uyararak “Kendinize dikkat edin, fitneye düşmeyin. MHP üzerinden oyun oynamaya kalkmayın” şeklinde açıklamada bulunmuştu.

Bahçeli’nin Türkiye gündemine oturan bu sözlerin ardından MHP Kayseri Milletvekili 1. Sıra Adayı İsmail Özdemir’de bir açıklama yaparak Ak Parti Vekil Adaylarını uyardı.

Özdemir, “Sayın Genel Başkanımızın ikazları malum herkes tarafından görüldü ve Türkiye'nin gündeminde yer aldı. Cumhur ittifakını oluşturan süreci Türkiye nasıl yaşadı bunu hep beraber müşade ettik. Milliyetçi Hareket Partisi böylesine bir süreçte üstün fedakarlık göstermiş bir siyasi partidir. Birileri Türkiye'de böyle bir dönem içinde özellikle Adalet ve Kalkınma partisi bünyesinden başlamak üzere tırnak içerisinde söylüyorum ‘Kripto kalmış çevrelerin düşünceleri ve sözleri ile hareket etmek yerine kendilerine Adalet ve Kalkınma Partili diyorlarsa Sayın Cumhurbaşkanımızın görüş ve ölçülerini esas almaları lazım. Bu da herhalde Adalet ve Kalkınma Partisi’nde bulunan bütün milletvekili adaylarını ve mensuplarını kapsar” dedi.

MHP Lideri Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıklamalarında yer noktası bir değerlendirme yapmadığını ifade eden Vekil Adayı Özdemir, “Sayın Genel Başkanımız, Cumhur ittifakı noktasında Türkiye hassasiyeti çerçevesinde bu çağrı ve açıklamayı yaptı. O yüzden Milliyetçi ülkücü hareket önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben diyen bir harekettir. Bizler bu anlayışı ortaya koyarken, bu fedakarca yaklaşımı ortaya koyarken, kimse bizim bu tavrımızı yanlış anlamasın yanlışa yormasın, yanlış yollara da sapmasın. Bu sebepten herkesin kendi liderinin düşüncelerini ilkelerini esas alması elzemdir” ifadelerini kullandı.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV