banner153
07 Aralık 2019 Cumartesi

ÖZDEMİR’DEN TEPKİ

MHP Kayseri Milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu üyesi İsmail Özdemir, son günlerde yaşanan bölgesel gelişmeler ve MHP’yi hedef alan kesimlerle ilgili tepki göstererek açıklamada bulundu.

23 Temmuz 2019 Salı 09:33
Bu haber 163 kez okundu
ÖZDEMİR’DEN TEPKİ
Haberici -->
MHP Kayseri Milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu üyesi İsmail Özdemir, son günlerde yaşanan bölgesel gelişmeler ve MHP’yi hedef alan kesimlerle ilgili tepki göstererek açıklamada bulundu.

“Ülkemiz cumhuriyet tarihimizin en önemli döneminin içerisinden geçiyor” diyen MHP’li Özdemir, “Bir yandan milli hak ve menfaatlerimize yönelik girişimler çok boyutlu olarak yükselmişken egemenliğimize kast eden eylemler de artmıştır. Türkiye aynı anda çok boyutlu risklerle karşı karşıya getirilmeye çalışılmaktadır. Güney sınırlarımız boyunca uzanan tüm sahalarda istikrarsızlıklar, oldubitti girişimleri yaratma ve yeni koşullar oluşturma çabaları hız kazanmıştır. Aynı dönem içerisinde farklı ideolojilere sahip terör örgütleri tek bir merkezden emir alırcasına ülkemizin bütünlüğünü, milli birlik ve beraberliğini hedef almaya koyulmuştur. 15 Temmuz 2016’da yaşadığımız FETÖ eliyle gerçekleştirilen habis ve hain emeller son yurdumuzda karşı karşıya bırakılmak istendiğimiz karanlık senaryonun en kesif ve açık örneği olmuştur. Suriye’de PKK/PYD terör örgütünün resmiyette Türkiye’nin müttefiki olduğu ifade edilen ülkelerce açıkça desteklenmesi ise kirli eylemlerin bir başka ayağını oluşturmuştur. Şimdiye kadar ülkemize verilen sözler yerine getirilmemiş, bunun karşısında Türkiye kendi milli güvenliğini tesis etmek ve bölgeye huzur getirebilmek için iki başarılı askeri harekâtla Suriye’deki konumunu güçlendirmiştir” dedi.

Özdemir, terörle mücadelenin bir başka önemli ayağı olan Irak’ın kuzeyine yönelik icra edilen Pençe harekâtı ise devam ettiğini anımsatarak, “Başladığı günden bu yana çok sayıda üst düzey PKK’lı teröristin etkisiz hale getirilmesi bir yana, aynı terör örgütünün lojistik imkânlarının ortadan kaldırılması, kamplarının yok edilmesi, Suriye ile bağlantısının kesilmesi çabaları olması gerektiği gibi devam etmektedir. Gelinen aşamada bizim için önemli olan bir başka alanda, yani Doğu Akdeniz’de yaşanan gelişmeler görünenden çok daha büyük bir risk altında olduğumuzun ispatıdır. Mavi vatan hudutlarımızın güvenliği ve egemenliğimizi koruma girişimlerimiz aynı anda ve açıkça malum çevreler nazarında rahatsızlık uyandırmıştır. Kıbrıs Türklüğü’nün haklarını gasp eden, varlığını tanımayan, hukuksuz çabalarla adadaki barış şartlarını ortadan kaldıran çevreler şimdi Türkiye’nin elini zayıflatacak hamleler yapma peşindedir. Karanlık hesap kuranlar Türkiye’yi sosyal ve ekonomik yönden hedef aladursun, MHP’nin kararlı duruşu ile Cumhur İttifakı Türkiye’yi asli rotasına sağlam bir şekilde konumlandıracak, Cumhuriyetimizin 100. yılında milli ülkülerimize ulaştırma hedefi mutlaka gerçekleşecektir. Hiç kimse unutmamalıdır ki milletimiz birdir, adı Türk milletidir. Devletimiz kadimdir adı Türkiye Cumhuriyeti’dir. Ordumuz güçlüdür, adı Türk Silahlı Kuvvetleri’dir. Başkent Ankara, dilimiz Türkçe’dir. Kızılelma ülkümüz, acun beşiğimiz, bağımsızlık karakterimiz, adalet kararlılığımız, zalim hasmımızdır” ifadelerine yer verdi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV