banner153
banner156
31 Mayıs 2020 Pazar

ÖZER: İNSANLAR CAN DERDİNDE AKP YANDAŞ

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, koronavirüs ile ilgili mücadelede iktidara önemli görevler düştüğünü belirterek, “İnsanlar can derdinde, AKP yandan” dedi.

09 Nisan 2020 Perşembe 18:07
Bu haber 178 kez okundu
ÖZER: İNSANLAR CAN DERDİNDE AKP YANDAŞ
Haberici -->

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, koronavirüs ile ilgili mücadelede iktidara önemli görevler düştüğünü belirterek, “İnsanlar can derdinde, AKP yandan” dedi.

CHP’li Ümit Özer, yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi;

“Dünya ve ülkemiz Covid 19 salgını ile mücadele ciddi bir sınav veriyor. Bu süreçte en sade vatandaşımızdan devletin tepesindeki kişiye kadar herkese önemli görevler düşüyor. Çünkü bu süreç sadece sağlık açısından değil, ekonomik ve sosyal açıdan üzerinde dikkatle durmamız gereken bir süreç. Yardımlaşmanın, dayanışmanın artması gereken bu günlerde iktidar partisi ise yine yanlış uygulamalarıyla halkı kutuplaştırmaya, yandaşlarını kayırmaya devam ediyor. CHP’li Belediyelerin başlattığı yardım kampanyasını baltalayarak, bu kadar hayati bir konuda dahi siyasi çıkar peşinde koşmayı ihmal etmeyen iktidar partisi, “Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında yüzde 75 hibe destekli tohum dağıtımı konusunda da yandaşlarını korumaktan, toplumu ayrıştırmaktan, tüyü bitmemiş yetimin hakkını birilerine peşkeş çekmekten vazgeçmemiştir. Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürlüğü söz konusu projenin duyurusunu 6 Nisan 2020 tarihinde internet sayfasında yaptı. Ancak gerek yazının içeriğinden gerekse de alandan aldığımız bilgiler bu projede de AKP’nin, AKP’li bürokratların halkımızı kandırdığını, yandaşlar için çalıştığını gösteriyor. Buradan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerine sesleniyoruz: Bu tohumları kimlere dağıttınız, ne zaman dağıttınız, dağıtılan isimleri nasıl belirlediniz. Biz biliyoruz ki, seçimleri kaybettikten sonra belediye başkanlarını by pass ederek valiler ve kaymakamlar eli ile bir takım işleri halletmeyi, muhalefet belediye başkanlarını başarısız gibi göstermeyi marifet sayan AKP zihniyeti, burada da yandaş Ziraat Odaları vasıtasıyla ve yandaş oda bulamadıkları yerlerde de İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri vasıtasıyla bu dağıtımı gerçekleştirmiş, üreticinin bu projeden haberi ancak tohumlar bittikten sonra olmuştur. Kendisi de çiftçilik yapan Bünyan İlçe Başkanımız Sayın Okan Marzıoğlu söz konusu olayla ilgili tepsini dile getirdiğinde aldığı yanıt AKP’nin ve AKP bürokratlarının pervasızlığını da ortaya koymaktadır. İlçe Başkanımızın tepkisine yanıt veren ilgili kişi, sürenin kısıtlı olduğunu, 300 dekar yazlık buğday geldiğini ve dağıtıldığını, isimlerin ise muhtarlardan alındığı söylüyor. Bu bir itiraftır. Bu insanların can derdinde iken AKP’nin yandaş peşinde koştuğunun itirafıdır. Bu salgın sonrasında yaşanması muhtemel bir gıda sıkıntısı konusunda AKP’nin ciddiyetsizliğinin, beceriksizliğinin itirafıdır. Tohum getir, yandaşa dağıt, sonrada müjde diye halka açıkla… Biz bu konunun takipçisi olacağız.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV