banner167
banner182
12 Haziran 2021 Cumartesi

ÖZHASEKİ: AK PARTİLİ BELEDİYELER ÇOK İYİ UYUM SAĞLADI

AK Belediyeler, koronavirüs vakasının Türkiye’de görüldüğü 11 Mart’tan itibaren yaklaşık üç buçuk aylık süreçte 81 ilde Valilikler öncülüğünde kurulan Pandemi Kurulları ve Vefa Sosyal Destek Grupları ile koordineli bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

25 Haziran 2020 Perşembe 08:03
Bu haber 454 kez okundu
ÖZHASEKİ: AK PARTİLİ BELEDİYELER ÇOK İYİ UYUM SAĞLADI
Haberici -->

AK Belediyeler, koronavirüs vakasının Türkiye’de görüldüğü 11 Mart’tan itibaren yaklaşık üç buçuk aylık süreçte 81 ilde Valilikler öncülüğünde kurulan Pandemi Kurulları ve Vefa Sosyal Destek Grupları ile koordineli bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, koronavisrüs sürecinde yerel yönetimlerin üstünde büyük bir sorumluluk olduğunu ve Covid-19 ile mücadelede başarıya ulaşmada koordinasyon ve işbirliğinin çok önemli olduğunu dile getirdi.

“AK Partili belediyeler koordinasyon ve işbirliğine çok iyi uyum sağladı”

Koronavirüs Covid-19 sürecinde koordinasyon halinde çalışmanın büyük önem arz ettiğini vurgulayan Mehmet Özhaseki, “Ülke olarak Covid-19 ile mücadelede başarıya ulaşmada yerel yönetimlerin Valilikler ve Vefa Sosyal Destek Grupları ile koordinasyonu ve işbirliği çok önemliydi. AK Partili belediyelerimiz bu koordinasyon ve işbirliğine çok iyi uyum sağladı. Bu salgın dönemi, tabii alışık olduğumuz bir şey değildi. Belki de birçok yerel yöneticimiz ilk kez böyle bir şeyle karşılaştı. Ama gördük ki belediye başkanlarımız bizim güvenimizi boşa çıkarmadı ve vatandaşlarımıza hizmet etmekte adeta birbirleriyle yarıştılar. Çok şükür ki AK Belediyelerimiz bu süreçte titizlik ve koordinasyon içerisinde üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirdi ve getirmeye de devam ediyor. AK Belediyeler olarak; ne özerkmişçesine devletten bağımsız girişimlerde bulunmak ne de öylece her şeyi hükümetten beklemek tarzımız değil. AK Belediyeler bahane değil, hizmet üretir. Devleti ve vatandaşı için durmadan çalışır.” ifadelerini kullandı.

“Sorumluluğumuz çok, yükümüz de epey fazla”

Türkiye’deki belediye sayısında çoğunluğa sahip olan AK Parti’nin koronavirüs sürecinde yaptığı çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Özhaseki, “Türkiye’de toplamda 780 AK Partili belediyemiz var. Yani sayıca en fazla belediyeye sahibiz. Tabii bu şu demek oluyor; sorumluluğumuz çok, yükümüz de epey fazla. Ama yerel yönetimlerde şöyle bir anlayış vardır, eğer sen vatandaşa hizmet etmeyi seviyorsan o yük seni daha da kamçılar. Bu zor süreçte AK Belediyelerin farkı ortaya çıktı. AK Belediyelerimiz maddi ve manevi birçok şekilde vatandaşlarımızın yanında oldu, yardımcı oldu.” ifadelerini kullandı.

Son olarak Özhaseki, AK Partili Belediyelerin Valilikler öncülüğünde kurulan Pandemi Kurulları ve Vefa Sosyal Destek Grupları ile koordineli bir şekilde yaptığı hizmetlerden bazılarını sıraladı ve önümüzdeki günlerde de AK Partili Belediyelerin yaptığı diğer hizmetleri paylaşmaya devam edeceklerini belirtti.

AK Belediyelerin eğitmenleriyle bugüne kadar ürettiği maske sayısı: 51 milyon 397 bin 778

AK Belediyelerin 1 milyon 144 bin 217’si N95 tipi maske olmak üzere halkımıza dağıttığı toplam maske sayısı: 82 milyon 306 bin 308

AK Belediyelerin ürettiği ve dağıtılan tulum sayısı: 2 milyon 640 bin 297

AK Belediyelerin halkımıza dağıttığı eldiven sayısı: 13 milyon 90 bin 340

AK Belediyelerin halkımıza dağıttığı kolonya sayısı: 11 milyon 694 bin 747

AK Belediyelerin ihtiyaç sahiplerine dağıttığı yaşam ve hijyen malzemesi koli sayısı: 5 milyon 556 bin 325

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV