banner203
02 Şubat 2023 Perşembe

ÖZHASEKİ: BİZİM MİLLET, BAYRAK VE EZAN DİYE BİR DERDİMİZ VAR

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferans ile katıldığı AK Parti Aksaray 7. Olağan İl Kongresi’ne katıldı.

16 Şubat 2021 Salı 12:12
Bu haber 306 kez okundu
ÖZHASEKİ: BİZİM MİLLET, BAYRAK VE EZAN DİYE BİR DERDİMİZ VAR
Haberici -->

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferans ile katıldığı AK Parti Aksaray 7. Olağan İl Kongresi’ne katıldı.

Parti olarak kongreleri bir düğün ve şenlik havasında geçirdiklerini, başka partilerin ise küçük ilçe kongrelerini bile kavgalarla yaptıklarına şahit olduklarını ifade eden Özhaseki, kendilerinin ise Allah rızası ve millet için Aksaray’da olduklarını belirtti.

“Bizim 'millet, ümmet, bayrak ve ezan' diye bir derdimiz var”

Sıradan bir parti olmadıklarını ifade eden Özhaseki, " Onlar dünyalık derdinde. Onlar makam bölüşüyor. Bizim partimiz sıradan bir parti değildir. Bizim 'millet, ümmet, bayrak ve ezan' diye bir derdimiz var. Allah bu derdi elimizden almasın. Ölünceye kadar da bu istikamet üzere, son nefesimizi verinceye kadar bu uğurda mücadele etmeyi bizlere nasip etsin inşallah. 18 yıldır iktidardayız. O kadar güzel işler yaptık ki, AK Parti ailesi olarak başınızı dik tutun. Gittiğimiz her yerde alnımız açık olarak iktidarımızdan ve yaptığımız güzel işlerden bahsedebilirsiniz. İktidar olma ve hükümet etme noktasında gelmiş geçmiş tüm iktidarlardan daha başarılıyız. Sağlıkta, ulaşımda, enerjide, savunma sanayisinde ve aklınıza gelen her alanda Allah'a hamdolsun başarılıyız." dedi.

“Allah'a hamdolsun ki işin başında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var”

Özhaseki, 18 yıl boyunca iktidarlıkları sürecinde en az 18 kez iktidardan düşürmek için ihtilal denemesi yapıldığını hatırlatan Özhaseki bu süreçlerin Cumhuriyet mitingleriyle başladığını anlattı ve şöyle devam etti:

"Parti kapatma davaları ve muhtıralarla devam etti. 2013'te 4 ağacı bahane ederek Gezi olayları başlattılar. Gezi olayları başladığında Türkiye'de faiz yüzde 5'e düşmüştü. Çok büyük yatırımlar yapıyorduk. Kalkınma hızımız dünyada ilk 3 içerisindeydi. Sözde o ağaçlar yüzünden başlatılan hareket sonrasında birçok kötülüklerin kapısını açmış oldu. 17-25 Aralık süreci ve 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi. Allah'a hamdolsun ki işin başında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var. Onun arkasında da vatandaşlarımız var. Bunlara geçit verilmedi."

“Vatandaşlarımızla bir olduk, birlikte kazandık"

Balkanlar'dan Kafkaslara, doğudan güneye kadar daralan vatandaşların Anadolu topraklarına sığındığını vurgulayan Özhaseki, " Balkanlar'dan Kafkaslara, doğudan güneye kadar daralan vatandaşlarımız Anadolu topraklarına sığındı. Onlarla etle tırnak gibi olmuşuz. Devletimizin içerisinde huzur içerisinde yaşıyoruz. Fakat fitne odakları da durmak bilmiyor. 50 yıl boyunca bir PKK belası ve sonra şizofren bir FETÖ belası. Bunlar 50 yıl boyunca devam etti. Allah'a hamdolsun ki biz bu belaların üstesinden geldik. Çok şükür, vatandaşlarımızla bir olduk, birlikte kazandık." diye konuştu.

Kongreye AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti Aksaray milletvekilleri İlknur İnceöz ve Cengiz Aydoğdu, Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer ve çok sayıda partili katıldı. Tek liste ile yapılan seçimde, mevcut başkan Hüseyin Altınsoy yeniden AK Parti Aksaray İl Başkanlığına seçildi.

HABER MERKEZİ

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV