banner203
02 Şubat 2023 Perşembe

ÖZHASEKİ: CHP BİR TARAFINI İYİ PARTİ'YE YASLIYOR, BİR TARAFINI HDP'YE YASLIYOR

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Bir taraftan sözde milliyetçiyim diyen İP’e, bir taraftan da 'Kürtçüyüm, Türkiye'yi böleceğim' diyen PKK’nın uzantısı HDP’te yaslanıyorsunuz. CHP bu nasıl iştir böyle.” dedi

19 Ocak 2021 Salı 15:01
Bu haber 527 kez okundu
ÖZHASEKİ: CHP BİR TARAFINI İYİ PARTİ'YE YASLIYOR, BİR TARAFINI HDP'YE YASLIYOR
Haberici -->
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Bir taraftan sözde milliyetçiyim diyen İP’e, bir taraftan da 'Kürtçüyüm, Türkiye'yi böleceğim' diyen PKK’nın uzantısı HDP’te yaslanıyorsunuz. CHP bu nasıl iştir böyle.” dedi

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Başkan Yardımcıları İstanbul Milletvekili Mustafa Demir, Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül, Bölge Milletvekilleri, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’daki 20 belediye başkanı, meclis üyeleri ve bazı teşkilat mensuplarının katılımlarıyla Edirne’nin Keşan ilçesinde "Gönül Belediyeciliği Trakya Buluşması" temalı bir toplantı tertip edildi.

Özhaseki burada yaptığı konuşmada, Anadolu'nun birçok yerinde hizmet belediyeciliği akımını başlattıklarını ifade etti. Göreve geldikleri günden bu yana hizmet belediyeciliğini önceleyerek çalışmalar yaptıklarının altını çizen Özhaseki, AK Partili belediyelerinin hizmet belediyeciliği ve sosyal belediyeciliği de eklediklerini vurguladı. Özhaseki, AK Partili belediye başkanlarının yönettikleri kentleri önce marka şehir haline getirdiklerini şimdide Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın işaretiyle kentlerinde "gönül belediyeciliği" inşa ettiklerini ifade etti.

"CHP’li belediyeler taş üzerine taş koymadılar"

Özhaseki yerel yönetimlerden sorumlu olması sebebiyle Türkiye'deki tüm belediye başkanlarının yaptıklarını takip ettiğini dile getirdi.

Daha sonra CHP'li belediye başkanlarının yönetim anlayışlarını eleştiren Özhaseki, "Doğru dürüst ne Ankara'da ne İstanbul'da ne İzmir'de daha taş üzerine taş koyduklarını görmedik. Aldıkları sabıkalı elemanlarının da dosyası yağıyor. Antalya, Muratpaşa, Manavgat, Ankara'da Belko, İstanbul'da Maltepe, Kozan, Kuşadası, Didim, Dikili'deki ne kadar militan, hırsız, sicili bozuk, tacizci adam varsa işbaşına gelmiş. Bunların dosyaları yağıyor akşama kadar. Bununla ilgili birçok belediye başkanlarını da görevden alıyor." değerlendirmesinde bulundu

"CHP, HDP ile beraber olduklarını söyleyemiyor, utanıyor"

CHP’nin ortaklık anlayışını eleştiren Özhaseki, "Recep Tayyip Erdoğan gitsin de ne olursa olsun. Ne olacak kardeşim, gidince ne olacak. Millet sizi seviyor mu? Yok. Oyunuz yüzde 1 arttı mı? Yok. İş yapacak bir haliniz var mı? Yok. Ortaya iyi bir örnek koydunuz mu? Yok. İktidara hazır mısınız? Yok. Bir tarafınızı İYİ Parti'ye yaslıyor, bir tarafınızı da HDP'ye yaslıyorsunuz. Bu nasıl iştir böyle.” dedi.

CHP’nin HDP ile ortaklığını sakladığını belirten Özhaseki, “Bir taraftan sözde milliyetçiyim diyen İP’e, bir taraftan da 'Kürtçüyüm, Türkiye'yi böleceğim' diyen PKK’nın uzantısı HDP’te yaslanarak iktidara geliyoruz numarası çekiyorlar. Bu nasıl iştir böyle. Burada başarılılar, bunu takdir ederim, kolay değil bunları bir arada tutmak. Zaten çok utangaç, mahcup tavırla söylüyorlar her zaman. HDP ile beraber olduklarını da söyleyemiyorlar. HDP dediğiniz nedir? PKK terör örgütünün siyasi uzantısı." ifadelerini kullandı.

"Kılıçdaroğlu davalarından kazandığım paralarla fakir fukaraya sucuk dağıttım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından atılan iftiralara maruz kaldığını hatırlatan Özhaseki, "Söylenecek gibi değil, hepsi aklıma geliyor da, çok tuhaf şeyler. Tabii adliyede incelendi, oy birliğiyle, ‘Asla öyle bir şey yok, yalan, iftira denildi’. Yani Mahkeme de Kılıçdaroğlu’nun yalan söylediğini tescilledi. Davalardan kazandığım paralarla; Kılıçdaroğlu’ndan, Deniz Baykal'dan, milletvekillerinden, bazı gazetelerden, Allah bereket versin, epeyce çoğaldı. Hocalara sordum 'bu para yenir mi' diye. Kimi dedi ki 'ganimet, yemene bak', kimi de 'yeme, sen temiz adamsın ne yapacaksın paralarını' dedi. Bende o zaman karar verdim, sucuk aldım. Aşevlerinin önünde fakir fukaraya birer kilo sucuk dağıttım, binlerce kilo. Vatandaşımız bayram etti." diye konuştu.

HABER MERKEZİ

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV