banner87
17 Eylül 2019 Salı

ÖZHASEKİ HAKKINDA YENİ İDDİA

Bakanın belediye başkanı olacağı belirtiliyor

28 Kasım 2017 Salı 07:14
Bu haber 2491 kez okundu
ÖZHASEKİ HAKKINDA YENİ İDDİA
Haberici -->

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Bakan Özhaseki’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi için 2019 yılında yapılacak yeni seçimlerde belediye başkan adayı olacağı ifade ediliyor. Bu konuda iddiaları köşesinde kaleme alan Yeni Akit Gazetesi yazarı, en güçlü adayın da Özhaseki olduğunu ifade etti.

Yeni Akit yazarı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı'ndan istifa eden Kadir Topbaş'ın ardından 2019 yerel seçimlerinde Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin aday gösterileceğini iddia etti. Köşe yazarı, "İstanbul için hal-i hazırda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapan Mehmet Özhaseki’nin ismi güçlü bir aday olarak öne geçiyor. Özhaseki şu anda Diyarbakır’dan İstanbul’a kadar birçok alanda başarılara imza attı. Sur bölgesinin ayağa kalkması için çok önemli projeler gerçekleştirdi. Üstelik 21 yıllık “başarılı” belediye başkanlığı tecrübesi var. Özhaseki gönüllere hitap etmeyi de çok iyi biliyor ve “insani” faktörü daima ön planda tutuyor" diye yazdı.

Hacı Yakışıklı'nın "İstanbul adayı Mehmet Özhaseki mi olacak?" başlığıyla yayımlanan köşe yazısında, şu ifadeler yer verdi:

“2019 seçimleri Türkiye Tarihi’nde yine önemli milat olacak ve herkes bunun farkında, bu sebeple sadece siyasi partiler değil vatandaş da hazırlık içinde olduğundan 2019 başka hiçbir yıla benzemeyecek!Eleştirisi olan varsa şimdiden yapmalı! AK Partili seçmenler “Hükümete zeval gelmesin diye şimdilik eleştirilerimizi öteliyoruz” diyordu. Artık buna gerek yok, varsa sözü olan muhakkak söylemeli. Yumurta kapıya dayanınca kelimeleri zorlamak kimseye fayda sağlamaz.Artık belediye başkanlıklarında büyük istifalar olmaz; teşkilatlardaysa değişim sürecek. Milletvekilleri “2019 adaylık” sürecinde yenilenecek ki büyük sürprizler var. Başkanlık Sistemi ilk kez uygulanacağı için seçilen vekiller “bakan” olamayacak, yeni hükümette “Başbakan” da olmayacak… Bu açıdan İstanbul için hal-i hazırda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapan Mehmet Özhaseki’nin ismi güçlü bir aday olarak öne geçiyor. Özhaseki şu anda Diyarbakır’dan İstanbul’a kadar birçok alanda başarılara imza attı. Sur bölgesinin ayağa kalkması için çok önemli projeler gerçekleştirdi. Üstelik 21 yıllık “başarılı” belediye başkanlığı tecrübesi var. Özhaseki gönüllere hitap etmeyi de çok iyi biliyor ve “insani” faktörü daima ön planda tutuyor… Kadir Topbaş’ın istifa sürecinin Mehmet Özhaseki vesilesiyle gerçekleştiğini Cumhurbaşkanımız duyurmuştu. Burada Sayın Bakan adeta “tereyağından kıl çeker gibi” olayı en sade formülle çözmüş ve hiç kimse yıpranmadan süreç başlamıştı. Bu formül daha sonra diğer illerde de uygulandı.Hülasa; 2019 önemli! Eleştirisi olan şimdiden eteğinde taş bırakmasın, sonra geç kalıp apışırsınız. İstanbul’a Mehmet Özhaseki’nin aday gösterilmesi ihtimali büyük ki Özhaseki İstanbul’a yakışır! Ankara’yı önümüzdeki süreçte göreceğiz. 2019 seçimleri diğerlerine benzemeyecek; hayırlı olur inşallah!”

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV